joomla templates top joomla templates template joomla

Posłowie KO domagają się, aby wniosek o wotum nieufności dla J. Kaczyńskiego został rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu Sejmu

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Posłowie Koalicji Obywatelskiej domagają się od marszałek Sejmu, aby wniosek o wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego został rozpatrzony na najbliższym posiedzeniu.
 
Zdaniem opozycyjnych parlamentarzystów, to prezes PiS, który pełni funkcję wicepremiera odpowiedzialnego za bezpieczeństwo, odpowiada za działania policji podczas protestów po decyzji TK ws. aborcji.
 
 
- Widzimy, co się dzieje na ulicach polskich miast – skandaliczne zachowania policji, nieadekwatne do sytuacji. Bezpośrednio odpowiada za to premier Kaczyński. Chcemy mu umożliwić zdjęcie z niego odpowiedzialności i pozbycie się go z funkcji wicepremiera do spraw bezpieczeństwa – wyjaśnił Paweł Olszewski z KO.
 
Poseł ocenił, że protesty są bezpośrednio związane z działaniami Jarosława Kaczyńskiego. - Nie byłoby tych protestów, gdyby nie haniebny wyrok pseudo-Trybunału Konstytucyjnego gastronomicznej przyjaciółki pana premiera Kaczyńskiego - stwierdził Olszewski.