joomla templates top joomla templates template joomla

Politycy snuja teorie spiskowe. "Nie ma przypadku jeśli chodzi o działania CBA w państwie PiS" - mówi Cezary Tomczyk o zatrzymaniu Giertycha

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Zatrzymanie Romana Giertycha przez CBA może być dla PiS sposobem na odwrócenie uwagi opinii publicznej od szalejącej pandemii, nad którą rządzący nie panują - ocenia Cezary Tomczyk, przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.
 
Zdaniem Tomczyka, nie bez znaczenia jest również zbieżność czasowa: Giertycha zatrzymano na dzień przed posiedzeniem sądu w sprawie wniosku prokuratury o aresztowanie bankiera Leszka Czarneckiego, którego Giertych jest pełnomocnikiem.
 
 
Bankiera, właściciela m.in. Getin Noble Banku, prokuratura chciałaby oskarżyć w związku z jego rzekomym uwikłaniem w tzw. aferę GetBacku. Tymczasem on sam przed dwoma laty ujawnił na łamach "Gazety Wyborczej" korupcyjny szantaż, jakiemu próbował go poddać ówczesny szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski, jakoby za wiedzą i aprobatą szefa NBP Adama Glapińskiego, jednego z najdłuższych stażem współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Akt oskarżenia przeciwko Chrzanowskiemu prokuratura przesłała do sądu w styczniu 2020 roku.