joomla templates top joomla templates template joomla

PO i N. ponownie nie poparła zaostrzenia prawa ws. pedofilii, wyszli z sali. Patryk Jaki wyliczał rejestr pedofili, zaostrzenie kar ...... Platforma ponownie przeciw

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Po niespełna dwóch dniach procedowania Sejm przyjął nowelizację Kodeksu Karnego. Projekt przewiduje zaostrzenie kar, w tym między innymi za przestępstwa związane z pedofilią. Za nowymi regulacjami głosowało 263 posłów, trzech było przeciw, trzech wstrzymało się od głosu. W głosowaniu nad nowelą nie wzięła udziału znaczna większość posłów PO oraz Nowoczesnej. 
 
 
- Ta ustawa tylko podwyższa kary, ale nie daje żadnej gwarancji, wręcz daje pewność, że żaden prokurator nie będzie miał odwagi pójść do biskupa i przesłuchać go. Dlaczego? Bo mamy sojusz tronu i ołtarza – krytykował nowelizację ustawy Sławomir Neumann, poseł PO.
 
 
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki zarzucił Platformie Obywatelskiej bezczynność w sprawie walki z pedofilią za czasów jej rządów. 
- Nie będzie taryfy ulgowej wobec kogokolwiek. Nie będziemy w tym przedstawieniu, które kosztem dzieci chce organizować dzisiejsza opozycja – zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.