joomla templates top joomla templates template joomla

Pilne propozycje są potrzebne, tymczasem opozycji się nie spieszy. „To kuriozum i udawanie procesu legislacyjnego” mówi opozycja. Sejmowa komisja nad ranem przyjęła projekt pakietu pomocowego.

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejmowa komisja finansów publicznych nad ranem przyjęła wraz z poprawkami projekt pakietu pomocowego, który ma ułatwić firmom przetrwanie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa. Opozycja zarzuca rządzącym, że miała za mało czasu na zapoznanie się z projektem oraz że pojawiło się w nim wiele "wrzutek", które nie dotyczyły bezpośrednio walki z koronawirusem.
 
-To jest w ogóle kuriozum, dlatego że tutaj w ogóle trzeba by było firmy - niezależnie od tego, czy są małe, średnie czy duże - zwolnić z płacenia ZUS-u. Jeżeli ktoś nie ma przychodu, to jak ma zapłacić pensje i ZUS? To jest w ogóle niedorzeczne – stwierdził Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej.
 

- Dostaliśmy aż pół godziny, żeby zapoznać się z 200 stronami projektu, który zmienia ponad 60 ustaw. Oczywiście, wprowadzenie pierwszego, drugiego i od razu trzeciego czytania - chwilę po tym, jak na stronie sejmowej pojawił się projekt - jest udawaniem procesu legislacyjnego – uważa Jakub Kulesza z Konfederacji.

Po południu pakiet pomocowy wróci pod obrady Sejmu.