joomla templates top joomla templates template joomla

"Opozycja wyła ze złości". Ziobro pokazał hipokryzję PO "Czemu wy nie wsadziliście pedofili z film Sekielskiego"

źródło: Sejm.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

„Fakty się liczą. Fakty nie słowa, nie napisy a czyny. A jakie są Wasze czyny? Sprzeciwialiście się rejestrowi pedofilii” –mówił Ziobro i wyliczał kolejne projekty do walki z pedofilią proponowane przez PiS i Solidarną Polskę, którym przeciwni byli posłowie Platformy Obywatelskiej.

W trakcie debaty dotyczącej zaostrzenia kar za pedofilię Zbigniew Ziobro odpowiadał napytania i zarzuty posłów opozycji. Do krzyczących posłów opozycji Zbigniew Ziobro mówił: 
 
- „Niech Pan tak nie krzyczy. Ja rozumiem, że Pana nerwowość jest wynikiem wyrzutów sumienia związanych z Pana bezczynnością jeżeli chodzi o walkę z przestępczością pedofilką” -
 
 
Minister Sprawiedliwości pytał za każdym razem opozycji czemu to ona nie wprowadziła zmian i zaostrzeń podczas ośmiu lat rządów. 
 
- „To my wprowadziliśmy nakaz informowania o wiarygodnych przestępstwach związanych z przestępczością pedofilską. Dlaczego wcześniej tego żeście nie zrobili? A my zrobiliśmy” - mówił Zbigniew Ziobro.
 
Rząd przyjął we wtorek projekt obszernej nowelizacji Kodeksu karnego, która zakłada między innymi podwyższenie górnej granicy kar za pedofilię do 30 lat, podwyższenie wieku ochrony prawnokarnej dzieci do 16 lat i brak przedawnienia w ściganiu i sądzeniu tego typu zbrodni.
 
 
Każde zwyrodniałe, obrzydliwe, okrutne, bestialskie przestępstwo, na czele z pedofilią będzie jeszcze bardziej surowo napiętnowane, niż to jest obecnie.