joomla templates top joomla templates template joomla

Opozycja nie che kompromisu, protesty to tylko pretekst. "Propozycja jest nie do przyjęcia" mówi Lubnauer o prezydenckim projekcie zmiany ustawy aborcyjnej

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Prezydencki projekt ustawy o zmianie ustawy dotyczącej aborcji został umieszczony na stronie Sejmu. Andrzej Duda przekazał, że zdecydował się na jego złożenie po rozmowach z "wieloma kobietami" oraz "licznymi ekspertami".
 
Według niego, zmiany w projekcie zagwarantują, że w prawie nadal będą występować trzy przesłanki legalnego usunięcia ciąży. - Propozycja jest nie do przyjęcia. Jest ona z serii „ukradłem ci 100 zł, oddam 50” – oceniła posłanka KO Katarzyna Lubnauer.
 
 
Zwróciła ona uwagę, że propozycja prezydenta jest „nieostra” i wskazała na przykład Zespołu Edwardsa. W przypadku tego schorzenia 5 do 10 proc. dzieci przeżywa pierwszy rok życia, jednak wymagana jest ciągła terapia i życie takiego dziecka wiąże się z nieustannym cierpieniem.
 
- To, co zaproponował prezydent powoduje, że praktycznie likwiduje medycynę prenatalną i likwiduje szansę na bezpieczną terminację ciąży w sytuacja, gdy mówimy o ciężko uszkodzonym płodzie, który może umierać tygodniami, miesiącami czy latami – dodała Lubnauer.