joomla templates top joomla templates template joomla

Opozycja i Dulkiewicz zakłamują historię? W 1939 to Niemcy rządzili Wolnym Miastem Gdańsk, a Westerplatte należało do Polski, a nie do miasta. Sejm przyjął specustawę ws. Westerplatte po burzliwej debacie

TVN24/x-news; fot: MON włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm przyjął specustawę w sprawie Westerplatte. Jak przekonują rządzący, ma to usprawnić budowę Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 w Gdańsku. Negatywnie odniosła się do niego także prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz oraz posłowie opozycji.
 
 
Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński stwierdził, że „wszyscy powinniśmy się wstydzić” za stan, w jakim obecnie się znajduje się teren na Westerplatte. 
 
 
- Wszyscy wiemy, że chcecie zawłaszczyć ten teren na obchody 80-lecia wybuchu II wojny światowej i urządzić tam swoją własną uroczystość – powiedziała Małgorzata Chmiel z PO.
 
- Westerplatte nie powinno Polaków dzielić. Nie powinno być wokół tej sprawy kłótni. Jeśli ktoś wojnę tutaj wszczyna, to samorząd przeciwko polskiemu rządowi – stwierdził Jarosław Sellin, wiceminister kultury.
 
 
Agnieszka Pomaska natomiast nawiązała do napisu z gdańskiego półwyspu o treści „Nigdy więcej wojny”. - Chcę Wam ten napis zadedykować. Tą ustawą niestety wprowadzacie w polskim parlamencie wojnę – oceniła posłanka PO. 
 
Za ustawą głosowało 262 posłów, przeciw było 164, od głosu wstrzymał się jeden.