joomla templates top joomla templates template joomla

Nitras znowu sięgnął dna. Krzyki, wrzaski, wyzwiska, słowa wulgare. Dziwne zachowanie posła

info/video: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm wieczorem uchwalił nowelizację Kodeksu karnego. Nowela podwyższa górną granicę kar za pedofilię do 30 lat oraz brak przedawnienia tego rodzaju czynów. W czasie burzliwej debaty Sławomir Nitras schodząc z mównicy podszedł do ławy Jarosława Kaczyńskiego. Poseł PO położył na niej białe, dziecięce buciki. Odrzucił je siedzący obok poseł Ryszard Terlecki. Prezesa PiSu osłonili inni posłowie prawicy – m.in. Marek Suski i Patryk Jaki.
 
 
Podczas wystąpienia, Sławomir Nitras mówił o liczbie ofiar pedofili w Polsce i stwierdził, że to „nas wszystkich wyrzut sumienia”. Poseł zwrócił się do Jarosława Kaczyńskiego i spytał „ Ilu z tych księży siedzi?”. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wyłączył mówcy mikrofon, tłumacząc, że debata dotyczy jednej z poprawek do nowelizacji.
 
 
Dziecięce buciki to nawiązanie do akcji Baby Shoes Remember, która została zapoczątkowana po ujawnieniu skandalu pedofilskiego w irlandzkim kościele. Wieszanie dziecięcego obuwia ma - zdaniem organizatorów - uwrażliwić opinię publiczną na kwestię ukrywania pedofilii w kościele.
 
Marszałek Kuchciński stwierdził podczas awantury, że „poseł Nitras naruszył powagę Sejmu”. Podczas przepychanek posłowie skandowali „hańba, hańba”.