joomla templates top joomla templates template joomla

Przyszli z oskarżeniami, zdębieli, kiedy dowiedzieli się, że Neumann z PO próbował „załatwić” kontrakt na sprzedaż maseczek Ministerstwu. Tak wynika z smsa wysłanego do wiceministra Cieszyńskiego

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Posłowie Platformy Obywatelskiej pojawili się na konferencji prasowej ministerstwa zdrowia, by zapytać o oświadczenie majątkowe ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Według ustaleń portalu OKO.press, firma Szumowskiego i jego żony utrzymywała kontakty biznesowe z Danielem O., aresztowanym pod zarzutem kierowania grupą przestępczą.
 
Sławomir Nitras z PO pytał obecnego na konferencji wiceministra Janusza Cieszyńskiego także o zakup nie spełniających norm maseczek ochronnych z Chin za pośrednictwem znajomego ministra Szumowskiego. To Cieszyński finalizował transakcję.
 
 
- "Pan osobiście namawiał nas w obecności posła Kierwińskiego i posła Budki do tego, abyśmy poparli przepis, który mówi, że urzędnik, który robi zakupy, nie odpowiada karnie wtedy, kiedy kupi od kolegi, kolegi narciarza, żony, brata, kogokolwiek" - mówił poseł Platformy.
 
Nitras wspomniał również o milionowych grantach z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju dla firmy brata Szumowskiego. Podmiot kontroluje ministerstwo nauki, a w 2017 roku wiceszefem tego resortu był Łukasz Szumowski.
 
 
Wiceminister Zdrowia Cieszyński w odpowiedzi na prowokacje posłow z PO przeczytał wiadomość SMS z 16 marca od Sławomira Neumanna, w której polityk PO napisał:
 
- "Mam pytanie, czy macie jakieś przyspieszone procedury robienia certyfikatów na maseczki jednorazowe. Znajomy mnie pytał, bo może ściągnąć w normalnych cenach duże ilości i szybko, ale ten producent z Chin nie jest certyfikowany. Tutaj powiedzieli mu, że taka procedura trwa ok. 70 dni" -
 
czytając dalej Cieszyński mówił:
 
- "Jest procedura przyspieszona. Do kogo ma się zgłosić? Do mnie, podaje swój adres mailowy. Neumann mówi: dobra dzięki. Taka procedura, panowie, jest stosowana wobec wszystkich osób. Każda osoba, która zgłosiła się z chęcią pomocy do MZ miała możliwość być przekierowana na tę samą ścieżkę.- zwrócił się do Nitrasa Cieszyński.
 
 
Posłowie Platformy Obywatelskiej nie byli przygotowani na taki obrót spraw. Po sprawie Sławomir Neumann zwołal konferencję i zaczął się tłumaczyć ze wspomnianego smsa.
 
Wyjaśnienia Platformy Obywatelskiej nie wyjaśniają samej próby załatwienia kontraktu, czy przyspieszenia certyfikacji wspomnianych maseczek.