joomla templates top joomla templates template joomla

Nie dla nieróbstwa w ARiMR. "Jeśli ktoś sobie nie radzi, to żaden poseł, ani wojewoda go nie uratuje" „Macie być lepsi niż poprzednicy” z PSL mówi Minister Ardanowski do kierownictwa ARiMR

R.Ż/eSerwis.info; fot: x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W ujawnionych taśma Ministra Krzysztofa Ardanowskiego słychać niezadowolenie ministra z kierownictwa ARiMR. Minister mówi wprost, albo praca albo polityka i to, że kandydowanie nie ma prawa negatywnie wpływać na pracę w Agencji. Minister mówi również, że jeżeli ktoś uważa, że zarabia zbyt mało to „niech się sprawdzi w prywatnym biznesie”.
 
 
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzyszotof Ardanowski mówi wprost, po tym jak wyciekła jedna z taśm z narady z kierownictwem ARiMR:
 
- „Wszystko to co mówię publicznie i nie ma znaczenia czy ktoś mnie nagrywa” -
 
 
We wspomnianych taśmach Minister ostro o skargach rolników, którzy nie zostali należycie obsłużeni przez pracowników ARiMR. Jak wspomina w rozmowie Minister, tych którzy nienależycie wykonują swoich obowiązków „nic nie uratuje”. 
 
- „Jeśli ktoś sobie nie radzi, to go żaden miejscowy poseł, ani wojewoda nie uratuje. Żarty się skończyły” - mówił Minister na naradzie.
 
Jak słychać na taśmach Minister wspomina o tym, że wymiana kadr miała usprawnić działania Agencji i nie będzie tolerancji dla niewywiązywania się z obowiązków. 
 
- „Ktoś kto przyszedł do agencji restrukturyzacji (..) ma być sprawny i ma być lepszy od tych, których zastąpiliście. Wymagania od ludzi PiS-u są dużo większe, niż wobec tych, którzy byli tu kiedyś” - mówił minister.
 
Słowa, które mogą rodzić niepokój to możliwość utraty unijnych pieniędzy. To w zasadzie jedyny wątek, który wzbudził niepokój i ma bezpośrednie przełożenie na dalsze losy rolników. Minister Ardanowski zaprzeczył, aby obecnie istniała możliwość utraty funduszy, jak dodał myśli przyszłościowo, a dodatkowo środki powinny sprawnie i szybko docierać do rolników i nie będzie tolerowanie przetrzymywanie wniosków miesiącami czy nawet latami w niektórych przypadkach. 
 
 
 
Na taśmach słychać niezadowolenie Ministra z ilości nierozpatrzonych wniosków dotyczących handlu detalicznego na co stawia Ministerstwo, a także rozdysponowaniem dotacji dla kół gospodyń wiejskich. 
 
Na taśmach słychać wyraźnie, że Minister nie będzie tolerował opóźnień, czy zaległości kosztem działalności politycznej.