joomla templates top joomla templates template joomla

Morawiecki przedstawił skład Rady Rodziny. Ma odpierać "ataki ideologiczne" na polską rodzinę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Premier Mateusz Morawiecki przestawił w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej skład nowo powołanej Rady Rodziny. Rodzina była jednym z najważniejszych punktów expose premiera. 
 
 
Według Morawieckiego rodzina jest fundamentem polskiego społeczeństwa, a rada ma ją bronić przed "atakami ideologicznymi" i "ekstremizmami". Ma również wspierać kobiety i demografię.
 
 
- Dzisiaj rodzina jest przedmiotem ideologicznego ataku. Ma na ten atak, na te ekstremizmy się nie zgadzamy. Uważamy, że dzieci w rodzinie są najważniejszą wartością społeczną. Dlatego jednym z głównych zadań Rady Rodziny będzie to, żeby tworzyć odpowiednią przestrzeń do rozwoju dla naszych dzieci i młodzieży. Chcemy tworzyć najlepsze rozwiązania dla kobiet, które umożliwią z jednej strony jak najbardziej piękne, owocne wychowanie dzieci, a z drugiej dadzą ten fundament wartości, aksjologiczny. Pozwolą też odeprzeć te bardzo sprytnie prowadzone działania ideologiczne nastawione na destabilizacje rodziny – oświadczył Mateusz Morawiecki.