joomla templates top joomla templates template joomla

Mariusz Kamiński "Jestem rozczarowany brakiem merytorycznego charakteru debaty". Lewica zapowiada kolejny wniosek o odwołanie ministra

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Mariusz Kamiński pozostał na stanowisku szefa służb specjalnych - w nocy Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra. Za odwołaniem Mariusza Kamińskiego głosowała cała opozycja. Przeciwko - był klub PiS. Lewica już zapowiedziała ponowny wniosek o odwołanie koordynatora służb specjalnych. Sam zainteresowany sejmową debatę ocenił jako niemerytoryczną i pozbawioną sensu.
 

- Jestem trochę rozczarowany brakiem merytorycznego charakteru tej debaty. Ja starałem się rzeczowo odpowiedzieć na wszystkie zarzuty, jakie były formowane przez opozycję. Takie niemerytoryczne i polityczne debaty na temat bezpieczeństwa - bo w jakiejś sferze była to dyskusja na temat bezpieczeństwa - wydaje się, że nie mają sensu – stwierdził Mariusz Kamiński.
 
 
- PiS będzie bronił jak niepodległości swojego ministra. To jest oczywiste. Kamiński ma sporo teczek i sporo ludzi pewnie podsłuchuje. Pewnie nie tylko z opozycji, ale też swoich. Ma za dużą wiedzę, żeby Kaczyński mógł go poświęcić – stwierdził Sławomir Neumann z PO.

- Lewica w najbliższym konstytucyjnym terminie ponowi wniosek o odwołanie Mariusza Kamińskiego, bo nie ma na to zgody, by polskimi służbami i resortem spraw wewnętrznych kierował człowiek, który już raz został skazany za przestępstwo – oświadczył Krzysztof Gawkowski.