joomla templates top joomla templates template joomla

"Macie krew na rękach, będziecie siedzieć!". Emocjonalne wystąpienie J. Kaczyńskiego w Sejmie

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Wieczorem w Sejmie doszło do słownego starcia posłów opozycji z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PIS zabrał głos, gdy na mównicy w wystąpieniach przedstawicieli Lewicy i Koalicji Obywatelskiej pojawił się temat protestów organizowanych w ostatnim czasie w Polsce. Jarosław Kaczyński stwierdził, że opozycja "ma krew na rękach" popierając manifestacje na ulicach.
 
- Wszystkie te demonstracje, które popieraliście, kosztowały już życie wielu osób. Macie krew na rękach. Łamiecie artykuł 165 [kodeksu karnego, chodzi o sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego]. Nie powinno być was w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni – powiedział Kaczyński.
 
 
- Będziesz siedział! - skandowali posłowie opozycji zebrani na sali plenarnej.
 
- Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedziało - odparł prezes PiS.
 
- Kiedy słyszymy z tej mównicy, że posłowie będą siedzieć, to to jest nie tylko naruszenie demokratycznych standardów, ale to są groźby karalne - mówił Krzysztof Gawkowski z Lewicy.
 
- To są oskarżenia, za które KO złoży wniosek do prokuratury, bo my się nie damy obrażać. I nie mamy krwi na rękach. Krew na rękach ma człowiek, który odpowiada za chaos w trakcie ostatnich 10 lat - oświadczyła Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej.