joomla templates top joomla templates template joomla

Lichocka za "słynny gest" odwołana z funkcji w komisji. Rzeczniczka PiS jednak dementuje i mówi, że była to pomyłka techniczna

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka została odwołana z funkcji zastępcy przewodniczącego komisji kultury. Wniosek o odwołanie posłanki pojawił się w lutym br., gdy podczas posiedzenia Sejmu pokazała środkowy palec w kierunku opozycji. Jak oświadczyła rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości, podczas głosowania dwóch posłów z PiS-u miało problemy techniczne.
 
Za odwołaniem opowiedziało się 14 posłów, przeciw było 13, jeden wstrzymał się od głosu. W 30-osobowej komisji PiS ma większość, bo 16 posłów, jednak nie udało im się obronić Joanny Lichockiej przed odwołaniem ze stanowiska.
 
 
Ona sama nie była obecna na posiedzeniu, co zdaniem posłów Koalicji Obywatelskiej przyczyniło się do takiego wyniku. Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska stwierdziła, że będą rozważać wniosek o ponowne powołanie Lichockiej na wiceszefową komisji, bo jak powiedziała odwołanie nastąpiło w wyniku problemów technicznych dwóch posłów tego klubu. Mieli głosować zdalnie, jednak nie mogli podłączyć się do systemu, który umożliwiał im udział w posiedzeniu.
 
Wniosek o odwołanie pojawił się po geście Joanny Lichockiej. W lutym w czasie posiedzenia Sejmu, podczas, którego przegłosowano dwa miliardy złotych na media państwowe, posłanka PiS pokazała środkowy palec w kierunku opozycji. Tłumaczyła jednak, że tylko przesuwała energicznie palcem pod okiem, ponieważ była zdenerwowana.