joomla templates top joomla templates template joomla

To Konstytucja stworzona przez Lewicę zabrania aborcji. Teraz Lewica cynicznie wykorzystuje nastroje społeczne i niewiedzę młodych ludzi. Nie umie wygrać wyborów, probuje wzniecić rewolucję

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
W sobotę odbyły się kolejne protesty przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Demonstracje odbyły się w wielu miastach, między innymi w Warszawie. Protestujący zebrali się na ulicy Nowogrodzkiej przed siedzibą PiS-u skąd przemaszerowali przed siedzibę Trybunału Konstytucyjnego.
 
- Tym jednym, podłym wyrokiem zagroziliście Polskim rodzinom, zagroziliście naszemu bezpieczeństwu, uderzyliście w nasze poczucie wolności – oceniła Barbara Nowacka z KO.
 
 
W czwartek Trybunał orzekł, że przepisy dopuszczające aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu są niezgodne z konstytucją.
 
Maja Ostaszewska zwróciła uwagę na fakt, że decyzja została podjęta w czasie pandemii. - To, że to się zdarzyło w takim momencie, kiedy część ludzi boi się o zdrowie, życie, byt - to jest coś haniebnego – podkreśliła aktorka.
 
- Zostawianie teraz kobiet w takim stanie, z gotowymi wynikami badań, w takim stanie - to są tortury i morderstwo. Kobiety tego nie odpuszczą – stwierdziła Krystyna Kacpura, dyrektorka Federacji Na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.