joomla templates top joomla templates template joomla

Kwiatkowski z zarzutami prokuratury za korupcję, która nagrała się na taśmach - im nie przeszkadzał. Posłowie PO żądają ujawnienia "Raport CBA powinien być jawny" dot. Prezesa Banasia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

– Żądamy natychmiastowego zwołania sejmowej komisji do spraw kontroli państwowej w celu złożenia przez pana Mariana Banasia wyjaśnień – powiedział na konferencji prasowej w Sejmie Sławomir Nitras (PO). Jak dodał, chodzi "wyjaśnienia dotyczące stanu jego majątku, oświadczeń majątkowych i błędów w tych oświadczeniach majątkowych, źródeł jego dochodów oraz domniemanych powiązań ze światem przestępczym".
 
 
Marian Banaś poinformował w wydanym oświadczeniu, że zakończył urlop bezpłatny i przystąpił do wykonywania obowiązków w NIK. Zadeklarował, że będzie "przeciwstawiał się wszelkim próbom ataku na jego osobę jako Prezesa Najwyższej Izby Kontroli".
 
 
W środę (16.10) Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło trwającą od 16 kwietnia kontrolę oświadczeń majątkowych prezesa NIK. Biuro poinformowało w komunikacie, że szef Najwyższej Izby Kontroli ma siedem dni "na zgłoszenie uwag do zastrzeżeń CBA, które nie zostały wyjaśnione w trakcie trwania kontroli oświadczeń majątkowych".
 
– Zaraz po ustosunkowaniu się pana Banasia do uwag, ten raport powinien być jawny, powinien być przedstawiony opinii publicznej – stwierdził Marcin Kierwiński z PO.