joomla templates top joomla templates template joomla

Krystyna Pawłowicz, Elżbieta Chojna-Duch i Stanisław Piotrowicz kandydatami PiS do Trybunału Konstytucyjnego. Opozycja nie pierwszy już raz sprawę przespała, niedość że zaskoczona, to nie przedstawiła własnych kandydatów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło trzy kandydatury na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. To byli posłowie partii - Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz - oraz była wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch. Zeznania tej ostatniej przez komisją ds. VAT stały się dla jej przewodniczącego podstawą do złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jacka Rostowskiego, ministra finansów w rządzie PO-PSL.
 
 
Zdaniem Stanisława Terleckiego, wicemarszałka sejmu z PiS, nie jest to nagroda za zasługi dla partii rządzącej tylko w uznaniu kompetencji i doświadczenia kandydatów.
 
 
- To są osoby bardzo kompetentne z ogromnym doświadczeniem, zasłużone dla reformy wymiaru sprawiedliwości. To nie jest w nagrodę. To w uznaniu kompetencji i doświadczenia – wyjaśnił Terlecki.
 
 
Opozycja nie jest zadowolomna z tych kandydatur, chociaż sama nie przedstawia swoich.
 
- Pan Piotrowicz to symbol niszczenia polskiej demokracji, polskiego sądownictwa. Pani Pawłowicz to symbol buty i arogancji. Pani Chojna-Duch staje się symbolem karierowiczostwa za wszelką cenę. Takie trzy symbole kompromitacji PiS-u trafiać mają dziś do Trybunału Konstytucyjnego – stwierdził Kierwiński.
 
 
 
Kpiną i szyderstwem nazwała Kamila Gasiuk-Pichowicz propozycję powołania Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Jej zdaniem, Piotrowicz - dawny peerelowski prokurator - za zasługi w stanie wojennym otrzymał odznaczenie, a teraz dostaje propozycję stanowiska w TK w podzięce za niszczenie polskiej demokracji.
 
- Kiedy myślimy, że PiS sprowadził Trybunał Konstytucyjny na dno, to bardzo szybko okazuje się, że może być jeszcze gorzej - oznajmiła Kamila Gasiuk-Pichowicz.