joomla templates top joomla templates template joomla

Tak „głupiego” pomysłu nie zaprezentował żaden kandydat. Kosiniak-Kamysz chce „zatrzymać” strumień pieniędzy płynący przez inwestycje rządowe do gospodarki. To może jeszcze bardziej dobić firmy

R.z/eSerwis.info. video/fot:RMF/youtube włącz . Opublikowano w Kraj wywiady

 
Po każdej „wojnie” również tej z koronawirusem następuje odrodzenie, a motorem napędzającym gospodarkę są co do zasady jak pokazuje historia gigantyczne inwestycje rządowe, z których skalą nie może się równać żaden prywatny przedsiębiorca, nawet globalny, a które wprowadzające ogromną ilość gotówki na budzący się rynek i zapewniają byt setka tysięcy osób w tym trudnym okresie.
 

O ile wstrzymanie zakupów zewnętrznych jak F-35, czy innego typu sprzętu z zagranicy wydaje się oczywistością w obecnej sytuacji i jest rozważane również przez Rząd, o tyle blokowanie inwestycji krajowych przez zamknięcie „płynącego strumienia pieniędzy” do przedsiębiorców, wydaje się dziwnym pomysłem, być może nawet szkodliwym.

Taką propozycję, wstrzymania inwestycji zaprezentował dzisiaj w rozmowie w RMF24 kandydat Koalicji Polskiej, PSLna Prezydenta R, Władysława Kosiniaka-Kamysza.
 
- „Trzeba wstrzymać budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego” - mówił lider ludowców w rozmowie, wymieniając również innego typu działania zarówno te oczywiste jak i szkodliwe dla gospodarki.
 

W obecnej chwili wszelkie inwestycje mają zakres ograniczony, jednak już za kilka miesięcy mogą być „motorem napędowym” całej gospodarki.

Centralny Port Komunikacyjny to ogromna inwestycja warta ponad 35 mld zł, dająca zatrudnienie dziesiątkom tysięcy pracowników, będącego kroplówka dla setek polskich firm współpracujących z większymi inwestorami, nie tylko budowlanych.