joomla templates top joomla templates template joomla

Jeszcze w tym roku „aborcja na życzenie do 12 tygodnia”. Lewica ustami Krzysztofa Śmieszka zapowiada złożenie projektu ustawy i rozpoczęcie debaty

info/video: youtube/Radio Z włącz . Opublikowano w Kraj wywiady

Krzysztof Śmieszek poseł Wiosny Roberta Biedronia najpierw mówi o dzieleniu obywateli na tych przeciw i za aborcją przez partię rządzącą, po czym zapytany o plany Lewicy odpowiada, że jego formacja złoży w tej kadencji projekt. 
 
 
Lewica zapowiada złożenie projektu liberalizującego aborcję nawet jeszcze w tym roku, lub najpóźniej z początkiem przyszłego. Krzysztof Śmieszek w wywiadzie Radia Z z jednej strony krytykuje otwarcie dyskusji przez PiS nad „kompromisem aborcyjnym, po czym po chwili sam zapowiada rozpoczęcie dyskusji w tym kierunku poprzez złożenie projektu ustawy.
 
- „My złożymy projekt nowelizujący ustawę antyaborcyjną i nasze koleżanki mają taki projekt już przygotowany i w najbliższych miesiącach to złożą po konsultacjach z organizacjami pozarządowymi - 
 
 
Jak mówi poseł Wiosny ustawa ma dopuścić przerywanie ciąży na życzenie dla wszystkich kobiet w do 12 tygodnia jej trwania, niezależnie od sytuacji kobiety, zdrowia czy innych czynników określonych obecnie ustawowo.
 
- „W naszym programie mieliśmy jednoznaczny punkt mówiący o tym, że złożymy ustawę dopuszczającą przerywanie ciąży co do 12 tygodnia jej trwania,. Na pewno będziemy mieli dyskusję w sejmie w najbliższych czterech latach” – mówi poseł elekt Wiosny prywatnie partner Roberta Biedronia. 
 
Stanowisko Wiosny nie jest do końca zbieżne z wcześniejszymi deklaracjami niektórych przedstawicieli chociażby SLD, którzy co do zasady nie opowiadali się za „rozgrzebywanie” tzw. „kompromisu aborcyjnego”.
 
 
 
Wybrany w wyborach poseł żali się w wywiadzie w Radiu Z, że Grzegorz Schetyna nie odbiera telefonów od szeroko pojętej lewicy, mowa i Wiośnie, SLD i Razem. Z lewicą nikt nie konsultuje potencjalnego kandydata zjednoczonej opozycji na Marszałka Senatu. 
 
- „Proszę odebrać telefon Panie przewodniczący Schetyna. Proszę do nas zadzwonić” - mówi poseł Wiosny. 
 
Pytany o to, czy liderzy Lewicy nie próbują do lidera PO dzwonić samem odpowiada, że jest to niemożliwe ponieważ nie można się do lidera PO Grzegorza Schetyny dodzwonić.