joomla templates top joomla templates template joomla

„W tej kadencji być może będzie pora, aby podjąć temat udziału samorządów w PiT. Skoro obniżyliśmy podatki (..) może uda się zrekompensować ten uszczerbek” - mówił Jarosław Gowin

źródło: youtube/Radio Z włącz . Opublikowano w Kraj wywiady

"Ustalenie udziału Porozumienia w rządzie zajęło nam mniej niż 10 minut" - mówi w wywiadzie dla Radia Z Jarosław Gowin. Porozumienie obejmnie jak do tej pory dwa ministerstwa.

Premier Gowin pytany o obniżkę podatków i wpływ takiego działania na budżet samorządów nie wykluczył dyskusji na ten temat w kolejnej kadencji sejmu i być może rekompensaty w postaci wyższego udziału dla nich w podatkach PiT.
 
- „Nie nazwał bym tego w żadnej mierze wojna z samorządowcami, jeżeli obniżamy podatki to jest z wszech miar działanie chwalebne i zawsze pod takim działaniem się podpiszę natomiast tego typu decyzje mają wpływ nie tylko na budżet Państwa, ale także samorządów” -
 
 
Premier Gowin dopuszcza dyskusję nad zrekompensowaniem samorządom obniżki podatków. Jego zdaniem dyskusja na ten temat może odbyć się w kolejnej kadencji sejmu.
 
- „W tej kadencji być może będzie pora aby podjąć temat udziału samorządów w PiT. Skoro obniżyliśmy ten PiT to dochody państwa są niższe, samorządów są niższe może w takim razie uda się zrekompensować ten uszczerbek przez podniesienie ich udziału w PiT” - mówił wicepremier Jarosław Gowin w wywiadzie Radia Z.