joomla templates top joomla templates template joomla

Trzaskowski wie że przegrał wybory? „Już po zawodach, niepotrzebnie się emocjonujemy. To nie teza to fakt politologiczny”

Agencja/eReporter24; info: RMF24/youtube włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

„Postawiłbym oszczędności swojego życia na wygrana Andrzeja Dudy” mówi Adam Hofman. Nie tylko komentatorzy, ale również bukmacherzy stawiają na wygraną Andrzeja Dudy w wyborach. Wygrana Rafała Trzaskowskiego jest tak mało prawdopodobna, że można na niej zarobić trzy razy więcej niż na wygranej urzędującego prezydenta.

- „To nie teza, to fakt politologiczny. Ja sobie książkę ze studiów odtworzyłem. Jak jest tak wielka przewaga jedyną a dwójką, nie znalazłem przykładu, aby się pretendent przegonił różnicę. Sytuacja jest rozstrzygnięta” - mówił Adam Hofman w porannej rozmowie u Roberta Mazurka.
 
 
Na tezę, że 5 lat temu Andrzej Duda zrobił coś co wydawało się niemożliwe odpowiedział, że przewaga nie była jednak tak duża.

- „Ja mówię o mechanizmie psychologicznym. Dołączymy się do wygranego. Gdybym by hazardzistom, a nie jestem, bym postawił swoje oszczędności i zarobił” - mówi Adam Hofmann.
 
Jak argumentował Hofmann Trzaskowski już wygrał bo odbił się od dna, od poziomu kilku procent, jakie miała Małgorzata Kidawa-Błońska. Politolog zauważył, też, że kampania jaką poprowadził była od lat najlepsza realizowaną przez Platformę Obywatelską.