joomla templates top joomla templates template joomla

„Nie ma mojej zgody na wykorzystywanie dzieci, uczniów w tej całej grze” - mówi Pawał Kukiz - „Pan Broniarz, wciągnie nauczycieli na skraj przepaści”, którzy jego zdaniem pieniędzy nie dostaną

R.Ż/eSerwis.info; info RMF FM; video/foto: youtube włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

„Nie ma mojej zgody na wykorzystywanie dzieci, uczniów w tej całej grze, czas egzaminów to jest bardzo kontrowersyjna sprawa”  - mówił Paweł Kukiz w Porannej Rozmowie w RMF FM. Zdaniem Pawła Kukiza „nauczyciele pieniędzy, nie dostaną, rząd się nie ugnie, natomiast z cała pewnością tych pieniędzy nie ma, skąd mają to wziąć?”. Zdaniem Polityka  „Pan Broniarz, wciągnie nauczycieli na skraj przepaści”
 
 
Paweł Kukiz lider Kukiz,15 był gościem Porannej Rozmowy w RMF FM u Pawła Mazurka. Polityk wypowiedział się w sprawie, która w ostatnim tygodniu dotknęła wielu Polaków - mowa o strajku nauczycieli. Polityk przyznał, że również jego żona, która jest nauczycielem bierze udział w strajku. 
 
- „Moja żona strajkuje, ale jako nauczyciel a nie członek jednego czy drugiego, trzeciego związku, tylko jako obywatel” - 
 
 
Polityk podkreślił jednak, że nie wierzy w to aby nauczyciele coś wywalczyli, bo nie ma pieniędzy na ich roszczenia. 
 
- „Ja przede wszystkim mam świadomość, że nauczyciele pieniędzy, nie dostaną (..) Rząd się nie ugnie, ja nie wiem co zrobi rząd bo z rządem „nie sypiam” że tak powiem, natomiast z cała pewnością tych pieniędzy nie ma, skąd mają to wziąć? - mówił Paweł Kukiz.
 
Jak dodał Paweł Kukiz jego żona może nie być zadowolona z tego, ale on nie godzi się na wykorzystywanie dzieci do walki o cele płacowe przez nauczycieli i jego zdaniem jest to bardzo kontrowersyjne.
 
- „Żona nie będzie zadowolona., ale nie ma mojej zgody na wykorzystywanie dzieci, uczniów w tej całej grze, czas egzaminów to jest bardzo kontrowersyjna sprawa” - 
 
 
 
Jednocześnie gość Pawła Mazurka w RMF FM podkreśla, że nauczyciele mają prawo jak każda grupa zawodowa do takiej formy strajku. 
 
- „Serdecznie współczuję nauczycielom bo z jednej strony z cała pewnością to domaganie się większych pieniędzy jest jak najbardziej słuszne, nauczyciele jak każda grupa zawodowa mają prawo do strajku”.
 
Na stwierdzenie Rafała Mazurka:
 
- „Wie Pan, ze oni to specjalnie zrobili, bo bali się, że to nikogo nie zaboli, a teraz jak to jest w trakcie egzaminów to może rząd się ugnie”? -
 
Paweł Kukiz odpowiedział
 
- „Co z tego, że zaboli czy nie zaboli, czy się ugnie, skąd weźmie te pieniądze? 
 
Zdaniem polityka:
 
- „Pan Broniarz, wciągnie ich (red. nauczycieli) na skraj przepaści, nie mam wątpliwości”