joomla templates top joomla templates template joomla

Prezydentom miast z "politycznych aktów zgonów" nie przeszkadzała "Zbiórka pieniędzy na zabójstwo Kaczyńskiego". Paradoks, siewcy nienawiści mówił Zbigniew Ziobro w sejmie

R.Ż/eSerwis.info; fot: Archiwum,Sejm; video: sejm; fot: Agencje/eReporter24.pl; fot:"Klątwa"/Twitter/Teatr Powszechny włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Prezydenci miast, którzy pojawili się w tzw. „politycznych aktach zgonów” równocześnie zezwalali na wystawianie w swoich miastach sztuki, która wprost nawoływała do "Zbiórka pieniędzy na zabójstwo Kaczyńskiego". Zbigniew Ziobro spytał, który z prezydentów zgłosił sprawę do prokuratury, albo chociaż skrytykował sztukę. 
 
 
Sztuka o której mowa to „Klątwa” w reżyserii Olivera Frljića wystawiana przez Teatr Powszechnym im. Zygmunta Hübnera, a także w wielu polskich miastach. We wspomnianym „spektaklu” występują elementy obrażające katolików, w tym sceny z krzyżem i figurą św. Jana Pawła II, ale nie tylko. 
 
 
W końcowej części spektaklu „aktorka” wypowiadająca swoja kwestię wprost nawoływanie do:
 
- "Zbiórka pieniędzy na zabójstwo Kaczyńskiego” -
 
Wspomniany spektakl bez większych przeszkód był wystawiany w polskich miastach, w tym tych, których prezydenci z oburzeniem się odnosili do „politycznych aktów zgonów”, które dotyczyły ich osobiście. 
 
- Nawoływanie do zabójstwa Jarosława Kaczyńskiego im jednak nie przeszkadzało” – 
 
Podobnie jak nie przeszkadzało to Agorze, spółce, która objęta wspomnianą sztukę patronatem medialnym przez spółkę Agora.
 
 
 
Zbigniew Ziobro odnosząc się do słów opozycji o mowie nienawiści, potępiając „polityczne akty zgonu” pytał równocześnie posłów i prezydentów miast w sejmie:
 
- „Który z prezydentów to potępił. Kto z was złożyl zawiadomienie w tej sprawie nawoływania do zabójstwa?” - pytał Minister Sprawiedliwości.
 
Nie tylko niektórzy nie potępili, ale nawet wedle doniesień medialnych „pochwalili”. Entuzjastycznie miała się wypowiadać o spektaklu m.in. Joanna Scheuring-Wielgus.