joomla templates top joomla templates template joomla

Polacy nie mogą się doczekać 100 miliardów obiecanych przez Schetyną w czasie kampanii wyborczej. Czy PO zrealizuje obietnicę wyborczą? Dla wielu odpowiedź jest oczywista

R.Ż/eSerwis.info; fot/video: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Nie kto inny, ale sam Grzegorz Schetyna w trakcie kampanii wyborczej obiecał Polakom 100 miliardów złotych więcej niż jest w stanie wynegocjować rząd PiS. PO wybory przegrało, ale wygląda na to, że frakcja, do której jej posłowie będą należeć będzie rządzić Europą. Nic więc nie staje na przeszkodzie aby Polacy otrzymali obiecane 100 miliardów. 
 
 
- "Jako liderzy Koalicji Europejskiej, mówimy dzisiaj: nasz program w tych wyborach to 100 miliardów złotych więcej niż jest w stanie wynegocjować rząd PiS. 100 miliardów więcej dla Polaków i dla Polski" - mówił Grzegorz Schetyna w trakcie kampanii wyborczej na jednej z Konwencji. 
 
 
Schetyna w bojowniczym przemówieniu przekonywał w trakcie jednej z Konwencji Koalicji Europejskiej, że nie kto inny ale jego formacja jest w stanie dla Polski i Polaków te pieniądze pozyskać. 
 
- "Dziś chcę zapytać, czy pieniądze wywalczą ci, którzy przegrywają w Europie 1:27, czy ci, którzy wywalczyli rekordowy budżet dla Polski siedem lat temu? Ci, którzy nazywają flagę unijną szmatą, czy ci, którzy do Unii idą po to, by być w większości rządzącej Unią Europejską?"
 
lider Koalicji Europejskiej kontynuował
 
- "Czy pieniądze dla Polski wywalczą ci, którzy Europy nie znają i nie lubią, którzy są w Europie pośmiewiskiem, czy ci, którzy zajmowali i zajmują najważniejsze stanowiska w Unii Europejskiej, którzy w Europie mają wielu przyjaciół?" - pytał Schetyna. 
 
 
 
Schetyna nie tylko obiecał 100 miliardów więcej dla Polski, ale zapewniał, że jest to możliwe do zrealizowania. Była to jedyna wyrazista obietnica Koalicja Europejskiej o podłożu finansowym i namacalna! Wybory za nami tak więc:
 
- pozostaje zrobić "sprawdzam" i czekać na realizację wyborczych obietnic przewodniczącego Grzegorza Schetyny -
 
Polacy zapewne dobrze spożytkują wspomniane 100 miliardów, pod warunkiem, że uda się je Grzegorzowi Schetynie dla Polski pozyskać - co przy silnych wpływach w Europie, na które powołują się posłowie PO i z Przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem na czele powinno być możliwe do zrealizowania.