joomla templates top joomla templates template joomla

"Platforma Obywatelska traktuje Polaków jako ludzi niepełnosprawnych intelektualnie". Reakcja posła na słowa, że za czasów PO nie było afer

Artix/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Zdaniem Platformy Obywatelskiej afer za czasu ich rządów nie było. Zdaniem PiS z powodu afer Skarb Państwa stracił wedle szacunków 381 miliardów złotych. Zdaniem posła Jarosława Sellina PO „traktujecie Polaków jako ludzi niepełnosprawnych intelektualnie” wmawiając im takie rzeczy.
 
Skarb Państwa stracił w związku z różnymi aferami wedle szacunków co najmniej 381 miliardów złotych - jak podała Prawo i Sprawiedliwość. 
 
Po tym jak Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej oznajmiła, że w czasie rządów PO żadnych afer nie było i:
 
- „Każdemu rządowi życzę takich afer”  które jej zdaniem były „wydmuszkami”.
 
 Jarosław Sellin  z Prawa i Sprawiedliwości oznajmił, że:
 
- "Platforma Obywatelska traktuje Polaków jako ludzi niepełnosprawnych intelektualnie. To jest dla nich po prostu obraźliwe"
 
 
Jeden z blogerów naliczył łącznie aż 1500 różnego typu afer Platformy Obywatelskiej. 
 
Prawo i Sprawiedliwość nie idzie aż tak daleko, jak niektórzy komentatorzy życia publicznego. Na konferencji prasowe w kwietniu zeszłego roku zaprezentowano „tylko” 115 afer kojarzonych z PO i PSL. 
 
Prezentacji dokonał Joachim Brudziński, a na liście PiS znalazły się m.in. afera taśmowa, hazardowa, gazowa, czy Amber Gold. Poniżej pełna lista zaprezentowanych wtedy afer. 
 
 
Platforma nie pozostaje dłużna PiS-owi i nie tylko twierdzi, że afer nie było, ale z dużym przytupem rozpoczęła kampanię, w której na objazdowych banera ukazuje różnego typu jej zdaniem nieprawidłowości. 
 
Jednym z efektów tzw.  "konwoju wstydu" - tak nazwała swoją akcję Platforma Obywatelska - jest zapowiedź, przez byłego ministra PiS Krzysztofa Czabańskiego domagania się: 
 
- wpłaty przez posła Krzysztofa Brejzę tych 72 tys. na rzecz schroniska dla zwierząt – 
 
 
Były minister nazywa baner:
 
- "Ordynarnym kłamstwem PO ws. nagród" –
 
i dodaje:
 
- "Gdy byłem wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego NIE wziąłem żadnych 72 tys. zł nagrody! Dostałem JEDNĄ w wysokości 6 tys. zł brutto" - napisał na swoim profilu Krzysztof Czabański.
 

 
Poseł PiS zamierza skierować sprawę do prokuratury, jako bezpodstawną próbę oczernienia funkcjonariusza publicznego, jak tylko dostanie wykaz nagród, które otrzymał z KPRM.