joomla templates top joomla templates template joomla

Najnowszy sondaż Andrzejowi Dudzie daje wygraną w I turze. Gdyby doszło do drugiej, jedynie Kosiniak Kamysz ma z nim szanse, chociaż paradoksalnie nie ma szans na II turę z 6 proc. poparciem

R.Z/eSerwis; info WP.PL; fot: facbook/Andrzej Duda włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

W najnowszym sondażu dla wp.pl wykonanym przez Instytut Badania Spraw Publicznych Andrzej Duda wygrywa już w pierwszej turze Wyborów Prezydenckich. To kolejny tego typu sondaż. Co ciekawe, gdyby doszło do drugiej tury, czego nie przewiduje samo badania, jedynym kandydatem, który by miał szanse z obecnym prezydentem na wygraną jest Władysław Kosiniak Kamysz, który paradoksalnie nie ma szans na rywalizacje w II turze bo jego poparcie wynosi obecnie zaledwie nieco ponad 6 proc.
 
 
Według nowego sondażu dla Wirtualnej Polski Instytutu Badania Spraw Publicznych w wyborach prezydenckich 2020 na największe poparcie może liczyć Andrzej Duda. Na kandydata PiS zagłosowałoby 45,16 proc. badanych. 26,42 proc. respondentów w fotelu prezydenckim widziałoby natomiast Małgorzatę Kidawę-Błońską.
 
 
Trzecie miejsce zajął Robert Biedroń z 8, 78 proc. poparcia, a kolejne: Szymon Hołownia z 8,06 proc., Władysław Kosiniak-Kamysz z 6,56 proc. i Krzysztof Bosak z 4,44 proc. poparcia. 
 
Paradoksem jest to, że Władysław Kosiniak-Kamysz, który jako jedyny z kandydatów ma szanse wygrać w II turze z Andrzejem Dudą, tymczasem w piereszej turze plasuje sie on na samym końcu stawki prezydenckiej z zaledwie nieco ponad 6% poparciem. Przed liderem ludowców jest Małgorzata Kidawa-Błońska, Szymon Hołownia, a nawet Robert Biedroń. Jedynie Krzysztof Bosak ma gorsze od niego notowania.