joomla templates top joomla templates template joomla

Obywatele protestowali przed Sądem Najwyższym, a posłowie rozkoszowali się w kuluarach meczem. Protest nie protest, sądy nie sądy, piłka rzecz święta?

R.Ż/eSerwis.info; fot: twitter/JoannaLichocka włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Nie brakuje uszczypliwości pomiędzy posłami opozycji i koalicji. Posłanka PiS Joanna Lichocka zamieściła zdjęcia z sejmowych kuluarów, na których widać rozkoszujących się piłką nożną - spotkaniem Kolumbia - Anglia - posłów w trakcie protestu przed Sądem Najwyższym i w trakcie sejmowej debaty, w której brała udział prezes Małgorzata Gersdorf - jak informuje posłanka. 
 
Kiedy obywatele protestowali przed Sądem Najwyższym posłowie w tym czasie oglądali w kuluarach środowe spotkanie Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Protest nie protest, sądy nie sądy, ale jak się okazuje są siły wyższe niż demokracja niż protesty, a więc piłka nożna.
 
- Posłowie PO walczą o „wolne sądy”, a także o odwołanie marszałka Kuchcinskiego – napisała posłanka PiS Joanna Lichocka. 
 
Wizerunkowo nie wygląda to najlepiej i przypomina wakacyjny wyjazdu Ryszrda Petru w sytuacji, kiedy w sejmie inni posłowie protestowali w sali Sejmowej dzień i noc, a przed sejmem obywatele.

Oczywiście nie mogło się obejść bez uszczypliwości z drugiej strony sceny politycznej.

 

Dla żartu jeden z internautów "odwdzięczając się" niejako zamieścił pod postem zdjęcie posłów Prawa i Sprawiedliwości w trakcie głosowania nad ustawą prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Zdjęcia pochodziły z profilu Elżbiety Radziszewskiej posłanki Platformy Obywatelskiej. Widać na nich jak posłowie w trakcie głosowań gremialnie oglądają w tabletach i smartfonach mecz piłki nożnej.

Najwyraźniej piłka łagodzi jednak obyczaje i łączy wszystkich od prawa do lewa.