joomla templates top joomla templates template joomla

Masz tatuaż, wyłysiałeś to jesteś nienormalny, niecywilizowany, nie powinieneś mieszkać w Warszawie zdaniem Bartosza Arłukowicza z PO? Takie słowa padły z ust polityka Platformy Obywatelskiej w TVN24

Tomasz Węgrzyn/eSerwis.info; fot: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Bartosz Arłukowicz przestał chyba panować nad słowami, które wypowiada. Próbując na siłę PiS-owi wmówić, że wspiera marsze różnych organizacji, zagalopował się. Jak sugerował w programie w TVN24 „Ława Polityków” ludzie z tatuażami, łysi są nienormalni i nie powinni mieszkać w Warszawie. Mówił to polityk, który notorycznie innym zarzuca dzielenie ludzi, czy tworzenie podziałów społeczeństwa.

W niedzielnym programie w TVN24 „Ława polityków” w trakcie dyskusji o Sądzie Najwyższym, a także o marszu, który się odbył w Warszawie w 74. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Bartosz Arłukowicz skupił się na łysych i wytatuowanych. W trakcie wspomnianego marszu ani jednych, ani drugich było raczej niewielu, albo musieli się bardzo dobrze kryć, ponieważ w relacjach foto czy video zdecydowana większość ludzi ma włosy, a jeżeli posiada jakieś tatuaże to raczej schowane pod ubraniem. 

Nawet w tak nieprzychylnych mediach jak Gazeta Wyborcza widnieją na wskazanym przez członka PO marszu młodzi i starsi ludzie i zdecydowana ich większość ma włosy, niektórzy nawet bujne fryzury. Na zdjęciach widoczne są co prawda kobiety - w długich włosach bynajmniej nie wygolone - łysi też, ale raczej z łysiną powstałą raczej w naturalny sposób. Niemniej od Bartosza Arłukowicza dowiedzieliśmy się, że:

- „Warszawa jest dla ludzi cywilizowanych uśmiechniętych nie wygolonych na łyso, z tatuażami, którzy chodzą z racami, tylko normalnych zwykłych ludzi” - słowa te padły z ust polityka w trakcie wspomnianego już programu  w TVN24 „Ława polityków”.  
 
Słowa padły w kontekście rozmowy o demonstracjach jakie miały miejsce w Warszawie 1 sierpnia, jeżeli jednak wyznacznikiem czy ktoś jest „dobry”, „zły”, „patriotą”, „faszystą” ma być to czy posiada tatuaż, albo czy jest ogolony na łyso? I to w czasach kiedy ogromna liczba mieszkańców polskich miast tatuaże posiada, a wielu goli się czy to z wygody, czy z konieczności wynikającej  przedwczesnego łysienia mają być wyznacznikiem tego czy wolno im mieszkać w Warszawie? 
Jesteś łysy, masz tatuaż to jak wynika z sugestii Bartosza Arłukowicza byłego wiceministra zdrowia  z Platformy Obywatelskiej jesteś nienormalny, niecywilizowany, nie powinieneś mieszkać w  Warszawie? Co ciekawe na tego typu obraźliwe sugestie, nie jedyne w tym programie z ust tego polityka – skierowane do różnych  grupy ludzi - zareagował tylko jeden uczestnik dyskusji, który zaprotestował przeciwko obrażaniu ludzi, był nim biorący udział w programie Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości. 
 
- „Niech Pan nie obraża ludzi” - mówił do podekscytowanego Bartosza Arłukowicza wiceminister.
 
Inni uczestnicy programu albo nie zrozumieli w czym rzecz, świadomie nie zareagowali, albo milczeniem wsparli słowa byłego wiceministra zdrowia Platformy Obywatelskiej. Zapewne reakcja każdego z nich mogła mieć różne intencje.