joomla templates top joomla templates template joomla

"Jestem zrozpaczony, że mamy takiego lidera jak Grzegorz Schetyna" szczere wyznanie na spotkaniu z Radosławem Sikorskim o przewodniczącym PO

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Kilka gorzkich słów usłyszał były Minister Obrony i Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski o swoim przewodniczącym Grzegorzu Schetynie na jednym ze spotkań z sympatykami Platformy Obywatelskiej. To nie pierwszy raz kiedy członkowie PO krytykują swojego przewodniczącego, który nie spełnia ich oczekiwań.

Nie to chciał usłyszeć na spotkani z sympatykami PO w ramach Klubu Obywatelskiego były Marszałek Sejmu, Minister Obrony Narodowej i Spraw Zagranicznych Jarosław Sikorski.

Jeden z członków PO w trakcie spotkania ze smutkiem wspomniał o przewodniczącym PO Grzegorzu Schetynie i o samej partii: 

- Jestem zrozpaczony, że mamy takiego lidera -
 
mówił członek Platformy Obywatelskiej, który dodał:
 
- mamy teraz lidera Grzegorza Schetynę, który jak mówi w tym telewizorze, który posiadam w domu, to mi włosy, których już nie mam, dużo dęba stają -
 
Zdaniem członka PO lider powinien mieć charyzmę, a tej zdecydowanie brakuje Przewodniczącemu i niema tych walorów, które by go predysponowały do bycia takim liderem, przedstawicielem partii na zewnątrz, która może pociągnąć partie do zwycięstwa w przyszłych wyborach. 
 
Jak mówił dalej nie zna się na wojsku, ale śledzi  i ocenia działania Platformy Obywatelskiej:
 
- „Mam w domu telewizor i trochę znam się na polityce. Wydaje mi się, że każda partia polityczna dąży do tego aby przejąć władzę. Po prawdopodobnie tez tego pragnie, mówię prawdopodobnie bo nie widzę wielu aspektów które by o tym świadczyły”.
 
 
Członek PO mając pretensje do szefostwa partii mówił z ubolewaniem o braku programu i braku zdecydowanych działań, takich które przekonają wyborcę do głosowania na Po i KO:
 
- „Wykorzystujemy potknięcia PiSu i je potem upubliczniamy, ale to jest za mało. Targanie się z PiSem na populizm jest bez sensu bo oni są w stanie nas wszystkich przebić. Natomiast tez nie mamy programu, który by traktował o racjonalnym rozwoju i późniejsze konsumowanie dóbr jakie się w międzyczasie wytworzy”.
 
Wśród zarzutów znalazły się sprawy wizerunkowe Platformy, a także tęsknota za Donaldem Tuskiem: 
 
- Wszyscy pamiętają jak przyjechał tutaj do Polski na „zaproszenie” Donald Tusk jak nam słupki podskoczyły -
 
 
W odpowiedzi na zarzuty Radosław Sikorski odpowiedział, że:
 
- trzeba oceniać przywództwo po wynikach -
 
Zdaniem byłego ministra Grzegorza Schetyny nie należy obwiniać bo to on właśnie przemawia ludziom do rozsądku.
 
- Schetyna jest bardzo pozytywnym politykiem, doświadczonym, który te ich ego tam masuje przemawia im do rozsądku -
 
Zdaniem Radosława Sikorskiego: 
 
- Trzeba za niego trzymać kciuki, a nie psy na nim wieszać -