joomla templates top joomla templates template joomla

Sikorski zaniemówił, kiedy po prowokacyjnym pytaniu usłyszał, że „Polska ma całkowicie wolne i stabilne media”. Takiej odpowiedzi udzieliła ambasador USA Mosbacher

Agencja/eReporter24; fot: youtube włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

 
Amerykańska ambasador Georgette Mosbacher udzieliła wywiadu europosłowi KO Radosławowi Sikorskiemu. W czasie były minister i marszałek Sejmu pytał prowokacyjnie o bezpieczeństwo w Polsce w czasie epidemii, a także o demokracje w Polsce.
 
Georgette Mosbacher udzieliła wywiadu znanemu z niechęci do PiS europosłowi Koalicji Obywatelskiej, w ramach rozmowy dla Wolnego Radia Europa - jak nazywa je sam europoseł.
 
Na początku rozmowy Sikorski zapytał dyplomatkę jak radzi sobie w czasie epidemii. W odpowiedzi usłuszał jak funkcjonuje obecnie amerykańska ambasada i jak sama czuje się w tym czasie ambasador w Polsce.
 
 
- Sądzę, że Polska jest bezpieczna. Ja się czuję tu bezpiecznie. Jestem tutaj od czasu wprowadzenia izolacji. Myślę, że prezydent Duda podjął bardzo stosowne środki, pokazał prawdziwe przywództwo zamykając państwo i podjął działania służące wyjściu z tego - chwaliła polskie władze Mosbacher.
W dalszej części rozmowy Sikorski dopytywał dyplomatkę jak odnosi się do raportu organizacji Freedom House, która w niedawno stwierdziła, że Polska nie jest już „pełną” demokracją.
 
- Nie zgadzam się z tym (…) Polska ma całkowicie wolne i bardzo stabilne media, więc nie zgadzam się z tym osądem - stwierdziła krótko Mosbacher.