joomla templates top joomla templates template joomla

Dni Marszałka Grodzkiego są policzone? Wsparcie Dudy przez Lidię Staroń otwiera nowy rozdział w Senacie? Obstrukcja, upolitycznienie i działanie pod polityczne dyktando PO drażnią senatorów

R.z/eGrudziadz.pl. fot: Archiwum/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

 
Marszałek Grodzki zrobił z Senatu oręże do waliki z Rządem Prawa i Sprawiedliwości a częściowo też do walki z samym Prezydentem Andrzejem Dudą. Obstrukcja, nie zawsze uzasadniona, konfrontacyjna retoryka nie odpowiada wszystkim senatorom, szczególnie tym z SLD, PSL czy niezależnym. Marszałek uwikłany jest również w różnego typu oskarżenia co kompromituje nie tylko izbę wyższą, ale też wspierających go bezgranicznie senatorów.
 
Naczelna zasada Platformy Obywatelskiej to „obrona jak niepodległości” własnych członków, niezależnie od prawdziwości czy też nie, stawianych im zarzutów. Tego typu narracja o ile odpowiada senatorom Platformy Obywatelskiej, to niekoniecznie musi być tolerowana przez senatorów niezależnych, a także tych z rodowodem PSL czy SLD.
 
 
Przed II tura wyborów prezydenckich senator niezależna Lidia Staroń poparła oficjalnie Andrzeja Dudę w walce o drugą kadencję.
 
- "Bliżej mi do Andrzeja Dudy, na niego oddam głos" - mówiła senator i dodała, że wybór pomiędzy Andrzejem Dudą, a Rafałem Trzaskowskim to -„wybór między wiarygodnością a cynicznym składaniem obietnic bez pokrycia”.
 
Tak jawna deklaracja wskazała wprost na cynizm kandydata Platformy Obywatelsskiej, nie zabrakło też gorzkich słów w stosunku do macierzystej partii byłego kandydata na prezydenta. 
 
Czy ta deklaracja oznacza utratę większości w Senacie przez Platformę Obywatelską wspieraną senatorami z innych ugrupowań? Prawo i Sprawiedliwość raczej własnego Marszałka nie przeforsuje, ale może spełnić się scenariusz wymiany, skompromitowanego zdaniem wielu Marszałka Grodzkiego, na jednego z senatorów niezależnych, PSL lub SLD.
 
Najbliższe posiedzenie Senatu odbędzie się najprawdopodobniej jeszcze w lipcu, wtedy przekonamy się czy Prawo i Sprawiedliwość złoży wniosek o odwołanie Grodzkiego z funkcji Marszałka i zastąpienia go innym senatorem.