joomla templates top joomla templates template joomla

Mariusz Błaszczak podsumowuje 3 lata rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w Warszawie

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Prezydentura Hanny Gronkiewicz-Waltz w stolicy to przede wszystkim wzrost fiskalizmu. Poszły w górę opłaty za dostarczanie wody i odbiór ścieków, przejazdy komunikacją miejską, parkowanie, użytkowanie wieczyste i czynsze komunalne. Pani prezydent poszukuje pieniędzy w kieszeniach Warszawiaków zamiast starać się pozyskiwać dochody w inny sposób.

Maks Kraczkowski o rekordowej dziurze budżetowej w 2010 r.

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

W piątek, 4 września Minister Finansów Jacek Rostowski zapowiedział niemal dwukrotny wzrost deficytu budżetowego - z 27,2 mln zł w 2009 r. do 52,2 mln zł w 2010 r. Komentarz wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji Gospodarki Maksa Kraczkowskiego.

Ryszard Czarnecki: wczorajsze wydarzenia w PE to podwójne zwycięstwo

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Wczoraj Jerzy Buzek został wybrany Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowany PiS Michał Kamiński był oficjalnym kandydatem frakcji Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy na wiceszefa tego organu. Jednak przegrał wtorkowe wybory, ponieważ swoją kandydaturę samodzielnie wysunął Brytyjczyk Edward Mcmillan-Scott.

Tomasz Poręba: 10 Lat Polski w NATO

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Przystąpienie przed 10 laty Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego było dla mnie osobiście ostatecznym zamknięciem okresu podziału Europy i czasu zimnej wojny.
Znaleźliśmy się w najsilniejszym i najpotężniejszym pakcie wojskowym uzyskując coś, co jest najważniejsze z punktu widzenia polskiej racji stanu tj. gwarancje bezpieczeństwa. Zyskaliśmy też możliwość stopniowej modernizacji polskich sił zbrojnych. Chociaż i tutaj popełniamy błędy jak choćby ostatnia propozycja rządu Donalda Tuska dokonania znaczących cięć w budżecie Ministerstwa Obrony Narodowej.


Warszawski miś Ławrowa

pis.org.pl ; Hanna Foltyn-Kubicka włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Wizyta Ministra Spraw Zagranicznych Rosji – Siergieja Ławrowa stała się spektaklem medialnym. Nazwisko Ministra, odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki, na szczęście poza wołaczem, rozbrzmiewało z odbiorników, uderzało z pierwszych stron gazet codziennych a także dawało pole do popisu wszelkim, mniej lub bardziej kompetentnym „ekspertom”. Tak wygląda wyścig o oglądalność/poczytność/słuchalność i jest to wpisane w pluralizm i niezależność mediów. Trzeba się jednak zastanowić, komu ten spektakl służy najbardziej.

Geringer de Oedenberg: Zamach na Strasburg

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Na najbliższej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego przedstawione zostaną trzy nowatorskie pakiety legislacyjne: telekomunikacyjny ( o którym pisałam wcześniej dość szczegółowo, z racji przygotowanej przeze mnie opinii w Komisji Prawnej ), klimatyczny i morski. Pełną parą ruszają ostatnie ustalenia budżetowe na 2009 rok – pisze Lidia Geringer de Oedenberg, poseł do Parlamentu Europejskiego w swoi blogu. Pierwsze czytanie pakietu telekomunikacyjnego zwanego w skrócie TELECOM (nie mylić z nazwą żadnej firmy) zakończy się głosowaniem podczas kolejnej wrześniowej sesji.

Zbigniew Wassermann o zatrzymaniu przez ABW prezesa ZUS

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pod zarzutem korupcji zatrzymała prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwestra R. oraz cztery inne osoby w tym dyrektora Oddziału ZUS w Szczecinie Tadeusza D. Komentarz byłego Ministra Koordynatora ds. Służb Specjalnych Zbigniewa Wassermanna...

Polski wrzesień w Europie

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Wprawdzie w obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej uczestniczy wielu ważnych polityków, w tym szefowie rządów Niemiec i Rosji, to jednak Polska ze swoją bolesną historią pozostaje coraz bardziej osamotniona. Rosja prawie dwuletnią okupację połowy terytorium Rzeczypospolitej przez Sowiety uważa za drobny epizod, usprawiedliwiony międzynarodową sytuacją.

Nord Stream jak u Hitchcocka

Hanna Foltyn-Kubicka ; pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

W latach 1940–1984 Finowie wpuścili do Bałtyku ogromne ilości odpadów pozostałych po produkcji papieru. Odpady te zawierają między innymi bardzo niebezpieczne dla zdrowia dioksyny - to właśnie zatrucie ową substancja było przyczyną niedawnej serii zgonów niemowląt w Chinach. Jej działanie mogliśmy także obserwować na przykładzie nieudanej próby pozbawienia życia Prezydenta Wiktora Juszczenki podczas Pomarańczowej Rewolucji.

Marek Opioła o znaczeniu wstąpienia Polski do NATO

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

NATO jest pierwszą demokratyczną strukturą, do której wstąpiliśmy jako suwerenne państwo - pierwszą o tak wielkim zasięgu. Dlatego śmiało można powiedzieć, że jest to dla nas Polaków symbol olbrzymiego postępu, jaki został poczyniony w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Wzmocniliśmy się gospodarczo – pokazaliśmy, że jesteśmy krajem o stabilnej demokracji, co niewątpliwie przyczyniło się do wzrostu ekonomicznego oraz przyciągnęło zagranicznych inwestorów.


Nie wierzę Palikotowi

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

W grudniu 2007 r. kiedy Sejm RP powoływał nadzwyczajną komisję sejmową popularnie zwaną „Przyjazne Państwo” posłowie Prawa i Sprawiedliwości ostrożnie reagowali na powszechny zachwyt nad samym pomysłem komisji, a tym bardziej na jej kontrowersyjnego przewodniczącego Janusza Palikota. Jeśli uwierzyć, że powołanie komisji nie było akcją promująca samego przewodniczącego ani akcją promującą Platformę Obywatelską jako partię przyjaciół przedsiębiorców, to były trzy wyzwania, którym należało sprostać w jej pracach.

Olejniczak: To historyczny błąd Tuska

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Instalacja tarczy dramatycznie zmniejszy bezpieczeństwo naszego kraju. Porozumienie z Amerykanami w sprawie umieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce to historyczny błąd Donalda Tuska i jego ekipy. Baza antyrakiet zdecydowanie, bowiem zmniejszy nasze bezpieczeństwo. To fakt bezsporny dla wszystkich, zarówno zwolenników, jak i przeciwników instalacji - pisze Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewica na łamach "Faktu". Rząd próbuje przedstawić umowę jako swój wielki sukces.