joomla templates top joomla templates template joomla

"Kompromitacja", „Z tej mąki chleba nie będzie”? Małgorzata Kidawa-Błońska nie ma podstawowej wiedzy? Myli Unijne organy z Radą Europy, gdzie należy Białoruś, Rosja, a instytucją jest Komisja Wenecka?

R.Z/eSerwis.info fot: Archiwum, info TVN24 włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Kandydatka na Prezydenta RP Platformy Obywatelskiej myli podstawowe pojęcia. Radę Europy zakwalifikowała jako organ Unii Europejskiej. A więc jak można zrozumieć należące również do niej Białoruś Czy Rosję? 
 
 
Rada Europy i Rada Europejska, lub nawet Rada Unii Europejskiej to trzy pojęcia stosunkowo podobne w brzemieniu dla wielu osób nie zagłębiających się na co dzień w meandry polityki zagranicznej. Dwa z tych organów należą  organów Unii Europejskiej, trzeci natomiast jest organizacją międzynarodową, do której kraje Unii należą, ale też bardzo wiele krajów, których ustroje nie wiele mają wspólnego z demokracja jak Białoruś czy Rosja o - mowa o Radzie Europy. 
 
Najwyraźniej nie do końca zna te pojęcia Małgorzata Kidawa-Błońska, wieloletni polityk, była Marszałek Sejmu, obecnie kandydatka na prezydenta RP z ramienia Platformy Obywatelskiej  czego dała wyraz w „Kropce nad i” w TVN24 w rozmowie z Moniką Olejnik. 
 
- „Jak wizyta Komisji Weneckiej może być nielegalna? To jest ciało UE, my jesteśmy w UE i Komisja ma prawo być w Polsce i rozmawiać nt. systemu prawnego w Polsce. Przypominam, że to kolejna wizyta, to są najwybitniejsi prawnicy. Wiedzą, znają zapisy polskich ustaw i doskonale znają prawo europejskie” - mówiła Małgorzata Kidawa Błońska w programie. 
 
 
Jest to oczywista nieprawda, a sama Komisja Wenecka nie ma nic wspólnego z Unią Europejską tylko n właśnie Radą Europy, do której należy Białoruś i Rosja. Polityk tego formatu powinien takie rzeczy wiedzieć, tym bardziej w chwili, kiedy jest to odmieniane przez wszelkie media przez wszystkie przypadki. 
 
To kolejna wpadka kandydatki, która najwyraźniej zamiast przodować opozycji w konkurencji z Andrzejem Dudą, zaczyna być trzecioligowym pretendentem na najwyższy urząd w Państwie, tego typu braki mogą wyjść w każdej debacie do jakiej stanie kandydatka PO, co w starciu z Andrzejem Dudą, który potrafi w godzinnych referatach podawać daty, nazwiska, nigdy nie został przez całe pięć lat przyłapany na większej wpadce, być może na żadnej ponieważ wedle naszej wiedzy w mediach nigdy się takie informacje nie pokazywały, co z wiadomych powodów by było wykorzystane i nagłośnione natychmiast przez opozycję. 
 
Rada Europy powstała 5 maja 1949 w wyniku podpisania przez 10 państw w tym Belgię, Danię, Francję, Holandię, Irlandię, Luksemburg, Norwegię, Szwecję, Wielką Brytanię i Włochy Traktatu Londyńskiego. Obecnie liczy 47 członków i należy do niej chociażby Rosja czy Białoruś
 
Rada Europy to międzynarodowa organizacja rządowa skupiająca prawie wszystkie państwa Europy oraz kilka państw spoza tego kontynentu. Jej głównym celem jest „osiągnięcie większej jedności między jej członkami, aby chronić i wcielać w życie ideały i zasady stanowiące ich wspólne dziedzictwo oraz aby ułatwić ich postęp ekonomiczny i społeczny” zgodnie z art. 1a Statutu Rady Europy.