joomla templates top joomla templates template joomla

„Nowoczesna nie jest partią trwałą” mówił na spotkaniu poseł z PO Ireneusz Raś. Jak to dobrze wiedzieć co myśli o „tobie” koalicjant

R.Ż/eSerwis.info; fot/video: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Jak to dobrze wiedzieć co myśli o „tobie” koalicjant. Na jednym ze spotkań poseł Po powiedział wprost, że Nowoczesna nie jest partią trwałą - licząc zapewne na to, że z czasem „się rozsypie” a Platforma Obywatelska przejmie jej elektorat.  

„Nowoczesna nie jest partią trwałą, to już widzicie Państwo” - mówił o koalicjancie na spotkaniu z wyborcami poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś. 
 
 
 
W tym dniu w Grudziądzu spotkał się gabinet cieni Platformy Obywatelskiej. Posłowie rozmawiali o wyborach samorządowych. Taka tez była kontynuacja tematu po spotkaniu w gronie wyborców. 
 
„Nie chcemy ich denerwować, chuchamy i dmuchami na nich by byli mocniejsi niż są” – mówił w odpowiedzi o koalicjantach z Nowoczesnej poseł. Można było odnieść wrażenie, że raczej są to słowa wypowiedziane z przekąsem niż z troską o Nowoczesną. 
 
 
Nowoczesna pod przewodnictwem Katarzyny Lubnauer, która miała w przekonaniu wielu jej członków w przeciwieństwie do Ryszarda Petru stawiać na własną tożsamość, stała się koalicjantem Platformy Obywatelskiej w wyborach samorządowych w kontrze do której przecież właśnie powstała i dla której miała być alternatywą.
 
Czy PO połknie swojego mniejszego koalicjanta? Z wypowiedzi posłów tej partii można wnioskować, że na to właśnie liczy Platforma  Obywatelska.