joomla templates top joomla templates template joomla

„By był chaos” w sytuacji koronawirusa twierdzi działaczka SLD „gdyby weszło w życie 21 postulatów podpisanych przez prezydentów miast, promowanych przez Koalicję Obywatelską”

Agencja/eReporter24; info Woronicza 17/TVP; fot: Archiwum włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

„Złapałam się za głowę, kiedy pomyślałam co by było gdyby 21 tez samorządowych, mających wzmocnić polskie samorządy Koalicji Obywatelskiej zostało wprowadzone w życie" - mówiła Anna Maria Żukowska z SLD w Woronicza 17 i dodała "Państwo musi być silne i mieć instrumenty".
 
 
Anna Maria Zukowska z SLD w programie Woronicza 15 w krytyczny sposób odniosła się do wcześniejszych postulatów Koalicji Obywatelskiej w tym PO, która promował swojego czasu 21 postulatów mających wzmocnić polskie samorządy. Wspomniane postulaty podpisane zostały przez prezydentów takich jak Gdańsk, Sopotu, Warszawy, Grudziądza, Wrocławia i innych miast wspieranych przez polityków z Platformy Obywatelskiej i szerzej Koalicji Obywatelskiej.
 
- „Tak sobie myślałam od paru dni co by się stało gdyby weszła tak ustawa jaką proponowała Koalicja Obywatelska zatytułowana 21 postulatów, prezentowanych w Gdańsku, która by miała spowodować, że samorządy by były takimi samodzielnymi wyspami oddzielonymi od reszty kraju?” -
 
 mówiła rzeczniczka SLD i dodała
 
- „Co by było gdybyśmy mieli taki ustrój Państwa i zdarzyła by się ta sytuacja z pandemia koronawirusa?” -
 
 
W odpowiedzi usłyszała od przedstawiciela PiS - „To by był totalny dramat” co potwierdziła również działaczka SLD.
 
- „Złapałam się za głowę bo naprawdę wtedy by był mocny chaos i nie udałoby się wprowadzić tak szybko koniecznych obostrzeń jakie zostały przeprowadzone” -
 
Jak dodała Anna Maria Żukowska, nie ma znaczenia kto aktualnie rządzi, ale Państwo musi mieć instrumenty i być silne.
 
- „Współpraca między rządem i samorządem niezależnie od tego kto rządzi (..) Myślę że Państwo musi być silne, bywają zdarzenia, które zdarzają się nagle i nie ma czasu by się do tego przygotować” -
 
Zdaniem rzeczniczki SLD, w takiej sytuacji nie sprawdziły by się również debaty czy referenda, na które zwyczajnie by nie było czasu.
 
- „Nie ma czasu na dyskusję, referenda - tu pozdrawiam zwolenników referendów co by było gdybyśmy musieli decydować o tych sprawach w formie referendów nie sądzę aby to było skuteczne w takiej sytuacji. Po to Państwo ma instrumenty, wojewodów aby zapewnić współprace i uważam, że ta współpraca się obecnie sprawdza” - dodała Anna Maria Żukowska.