joomla templates top joomla templates template joomla

Cynizm i obłuda. „Arłukowicz ogranicza pieniądze na raka” przypomniał Schetynie tytuły prasowe Robert Mazurek i dodał w „2015 roku na onkologię było 7,5 mld, a w 2020 12,5 mld. Ponad 40 % więcej”

R.z/eSerwis.info; video/info/foto: facebook/RMF 24 włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

„Arłukowicz ogranicza pieniądze na raka”, Arłukowicz oszczędza na lekach na raka”, „Arłukowicz nie ma leków dla chorych na raka”. Bartosz Arłukowicz był Ministrem Zdrowia nikt mu wtedy nie mówił, że to przez niego umierają ludzie” - mówił Robert Mazurek na antenie do Grzegorza Schetyny.
 
 
Robert Mazurek w Porannej Rozmowie w RMF24 nawiązał do obecnej wojny na słowa pomiędzy opozycją, a partią rządzącą dotyczące finansowania onkologii. Jak Twierdzi PO rząd będzie miął na sumieniu życie ludzi bo nie przeznaczy na onkologie dodatkowych 2 mld- publicysta skomentował te słowa.
 
- „Jak patrzę jak teraz politycy się oskarżają kto kogo zabił i kto komu nie dał pieniędzy przez co mordujecie ludzi to mi się słabo robi, nóż w kieszeni mi się otwiera” - mówił publicysta na antenie do Grzegorza Schetyny. 
 
Zdaniem byłego przewodniczącego Platformy taki jest język debaty publicznej w Polsce. 
 
- „Ja uważam, że nie ma rzeczy, jak kiedyś, że można było pewne rzeczy wyciągnąć po za polityczny spór. Dzisiaj tego nie ma” - mówił Grzegorz Schetyna.
 
 
Robert Mazurek zauważył, że wzrost nakładów na onkologię jest gigantyczny za czasów Prawa i Sprawiedliwości i takie są fakty.
 
- „2015 rok 7,5 mld to są nakłady na onkologię za Waszych rządów, rok 2020 za rządów PiS 12,5 mld” - mówił Robert Mazurek.
 
Zdaniem Schetyny podany wzrost wynikać ma ze zwiększenia stawki zdrowotnej, rzecz w tym że składka wzrosła od 2015 roku  nieco ponad 6%, a nakłady ponad 40%, co zauważył prowadzący program.
 
- „Z czegokolwiek by to wynikało to jest ponad 40% więcej” - mówił prowadzący program w RMF24.
 
Robert Mazurek przeczytał kilka nagłówków z gazet za czasów kiedy Platforma Obywatelska zajmowała się jako rząd służbą zdrowia. 
 
- „Arłukowicz ogranicza pieniądze na raka”, Arłukowicz oszczędza na lekach na raka”, „Arłukowicz nie ma leków dla chorych na raka, to się czasem zdarza” Bartosz Arłukowicz był Ministrem Zdrowia nikt mu wtedy nie mówił, że to przez niego umierają ludzie” - mówił Robert Mazurek na antenie do Grzegorza Schetyny.
 
 
Jak ripostował w dalszej rozmowie Robert Mazurek, odnosząc się do alternatywy czy przeznaczyć pieniądze na onkologię czy na telewizję publiczną wskazał, że za czasów Po również kierowano środki do mediów.
 
- Telewizja publiczna ma dostać z tych pieniędzy 1 mld, za waszych czasów chcieliście oddać 750 mln co za różnica”?
 
Jak się jednak ukazuje była to kwota 890 mln, co zauważył sam Grzegorz Schetyna.