joomla templates top joomla templates template joomla

„Aborcja jest zabójstwem”. To słowa Andrzeja Rzeplińskiego i Andrzeja Zolla, które przypomniała im była działaczka Platformy Obywatelskiej

info: tvpinfo; fot: Archiwum/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

 
Była działaczka Platformy Obywatelskiej Aleksandra Wasilewska przypomina profesorom Andrzejowi Zollowi i Andrzejowi Rzeplińskiemu ich własne decyzje i wypowiedzi w sprawie aborcji. Obaj, krytyczni wobec obecnego Trybunału Konstytucyjnego, byli kiedyś jego przewodniczącymi. Wasilewskiej pozbyto się z szeregów PO za krytykę wypowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w czasie prezydenckiej kampanii.
 
Była działaczka Platformy Obywatelskiej Aleksandra Wasilewska, której pozbyto się z szeregów PO za krytykę wypowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w czasie prezydenckiej kampanii. Przypomniała Andrzejowi Zollowi i Andrzejowi Rzeplińskiemu ich własne decyzje i wypowiedzi w sprawie aborcji.
 
 
Przypomniała wywiad, jakiego w 2016 roku udzielił „Gazecie Wyborczej” prof. Rzepliński. Prawnik powiedział w nim m.in.:
 
- „Bo nieważne jak byśmy próbowali elegancko nazwać, aborcja jest zabójstwem” -
 
 
W 2015 roku, kiedy Trybunałem kierował prof. Rzepliński, zapadł wyrok ws. klauzuli sumienia. Trybunał Konstytucyjny orzekł wówczas, że medycy przy odmowie wykonania aborcji i wskazania innej placówki medycznej, która to zrobi, mają prawo korzystać z klauzuli sumienia.