joomla templates top joomla templates template joomla

Jeżeli Pan sobie nie radzi chętnie pomożemy mówi do Rafała Trzaskowskiego Minister. Ratusz Rafała Trzaskowskiego milczy, przedsiębiorcy czekają na pieniądze

info: tvpinfo; gov.pl; polsatnews włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Minister zaapelowała do prezydenta Warszawy o usprawnienie działań i przyspieszenie procedur. rozpatrywania wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców. Zaoferowano pomoc w sytuacji, w której Warszawa sobie ewidentnie nie radzi, przez co cierpią przedsiębiorcy.
 
- "Z niepokojem obserwujemy sytuację w Warszawie, która stanowi niechlubny wyjątek na mapie Polski, pod kątem rozpatrywania wniosków o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców" - napisała minister Marlena Maląg do Rafała Trzaskowskiego.
 
Minister Stwierdziła, że Warszawa rozpatrzyła dotąd niespełna 10 proc. wniosków. Trzaskowski natomiast zaapelował do rządu, aby "nie zachowywał się w sposób skrajnie cyniczny".
 
- "Z naszych informacji wynika, że Urząd Pracy m.st. Warszawy rozpatrzył do tej pory mniej niż 10 proc. wszystkich wniosków" - napisała Marlena Maląg w liście do Rafała Trzaskowskiego. "Tymczasem krajowa średnia to 60 proc., a wiele urzędów pracy ma blisko 100 proc. rozpatrywalność wniosków" - dodała.
 
 
Minister rodziny poinformowała na piątkowej konferencji prasowej, że do tej pory złożono 4,5 mln wniosków o instrumenty wsparcia w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Dotychczas przedsiębiorcom wypłacono w sumie prawie 12 mld zł. - Instrumenty są tak skonstruowane, aby pieniądze jak najszybciej trafiły do przedsiębiorców. Ochrona rodzin i miejsc pracy jest naszym priorytetem - mówiła Maląg.
Minister przypomniała, że:
 
- "Na obsługę jednego wniosku, rząd przekazuje 25 zł" -
 
Minister Meląg przypomniała, że zgodnie z przepisami, od środków wydatkowanych na działania zapisane w tarczy antykryzysowej, przysługuje 0,5 proc. na obsługę tych zadań.
 
- "W przypadku mikropożyczek, które zostały wypłacone na kwotę prawie 4 mld zł, przekazaliśmy ok. 20 mln zł na obsługę tego zadania. Na obsługę jednego wniosku, przekazujemy 25 zł" - wskazała minister.
 
Minister Maląg zwróciła się do Rafała Trzaskowskiego z chęcią pomocy, wystarczy się o nią zwrócić.