joomla templates top joomla templates template joomla

Jedynym dowodem były pomówienia świadka, który "uciekł" z Polski? Opozycja niezadowolona. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie „wież Kaczyńskiego”

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Posłowie Platformy Obywatelskiej zaprezentowali decyzję prokuratury w sprawie ich zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przy okazji budowy "wież Kaczyńskiego". Według prokuratury, przy okazji planowania przez związaną z PiS spółkę Srebrna budowy wieżowców na należącej do niej działce w centrum Warszawy nie doszło do przestępstwa.
 
 
Cytowana odpowiedź dotyczy zawiadomienia w tej sprawie złożonego 30 stycznia przez posłów PO. Zawiadomienie złożył też austriacki biznesmen Gerald Birgfelner, który oskarża reprezentującego Srebrną Jarosława Kaczyńskiego o odmowę wypłaty wynagrodzenia za zlecone przez spółkę prace związane z przygotowaniem inwestycji.
 
Decyzja o umorzeniu została podjęta 11 października, czyli 2 dni przed wyborami.
 
 
- Państwo Polskie przestało funkcjonować. Nawet bez przesłuchania głównego świadka jest w stanie odmówić wszczęcia postępowania. Tak wygląda zmowa milczenia - mówił na konferencji prasowej Cezary Tomczyk z PO. Nawiązał w ten sposób do faktu, że prokuratura aż siedmiokrotnie przesłuchiwała austriackiego biznesmena, domniemanego pokrzywdzonego, podczas gdy Jarosława Kaczyńskiego nie wezwano na przesłuchanie ani razu.