joomla templates top joomla templates template joomla

Jarosław Gowin potwierdza, Porozumienie popiera postulat zmniejszenia liczby resortów. "Chcemy, żeby negocjacje zakończyły się jak najszybciej"

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
W czwartek (10..09) zakończyła się kolejna tura rozmów polityków Zjednoczonej Prawicy w sprawie nowej umowy koalicyjnej i rekonstrukcji rządu. Po negocjacjach niemal pewny jest powrót Jarosława Gowina do rządu.
 
Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS Ryszard Terlecki. Jak powiedział, "umiarkowanie" się z tego cieszy i przypomniał – jego zdaniem - „przykry epizod wiosną”, gdy posłowie z formacji Gowina głosowali przeciwko forsowaniu wyborów prezydenckich 10 maja.
 
 
O słowa Terleckiego o "umiarkowanym" zadowoleniu z powrotu do rządu Jarosław Gowin był pytany w piątek po konwencji Porozumienie Młodych w Warszawie. - Pozdrawiam pana marszałka Terleckiego - odparł.
 
Odnosząc się do rozmów w sprawie przyszłości rządu, mówił, że chciałby, aby "te negocjacje zakończyły się jak najszybciej, dlatego, że przedłużanie stanu niepewności niekoniecznie dobrze wpływa na funkcjonowanie instytucji państwa". Dopytywany, ile resortów przypadnie jego partii w nowym rządzie, odpowiedział: - o tym będziemy informować wspólnie z liderami Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski.