joomla templates top joomla templates template joomla

Jan Krzysztof Ardanowski zostanie nowym ministrem rolnictwa. Nowy szef resortu nominację ma odebrać z rąk prezydenta Andrzeja Dudy w środę rano

R.Ż/eSerwis.info; fot: Agencje/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jan Krzysztof Ardanowski z Prawa i Sprawiedliwości otrzymał propozycję objęcia funkcji ministra rolnictwa - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Nowy szef resortu nominację ma odebrać z rąk prezydenta Andrzeja Dudy w środę rano. 
 
Jan Krzysztof Ardanowski ma zastąpić w resorcie rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, który dzień wcześniej złożył rezygnację, motywując ją względami osobistymi. 
 
Zdaniem Iwony Michałek z Porozumienia Zjednoczonej Prawicy, posłanki , która często współpracowała do tej pory z posłem w sprawach regionu kujawsko-pomorskiego, Torunia, Grudziądza to dobra decyzja. 
 
- "Jak Krzyszotof Ardanowski zna się na rolnictwie i jeśli jest do czegoś przekonany to działa bardzo skutecznie. Rolnicy cenią go za jego wieloletnią pracę na rzecz rolnictwa na różnych stanowiskach. Potrafi też słuchać. Ja mam bardzo dobre doświadczenia ze współpracy z nim bo potrafi działać w zespole chociaż ma też cechy przywódcy które są niezbędne na stanowisku ministra. Trzymam kciuki za powodzenie jego misji".
 
 
Zdaniem Senatora RP z Grudziądza Andrzeja Mioduszewskiego nowy minister to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu: 
 
_ „Powołanie posła z naszego Okręgu na Ministra Rolnictwa oceniam bardzo pozytywnie. Jest to bardzo dobra decyzja Pana Premiera Mateusza Morawieckiego, przede wszystkim dla polskiego rolnictwa, ale również dla naszego miasta i regionu. Poseł Jan Krzysztof Ardanowski jest bardzo dobrze zorientowany w aktualnych problemach polskiej wsi i rolników. Jest wice-przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa, był wiceministrem rolnictwa w latach 2005-2007, a w 2008-2010 doradcą Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ds. wsi i rolnictwa. Aktualnie jest to jedyny Minister z naszego regionu”.
 
Informację o nowym ministrze podał Premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowego pobytu w Berlinie. Premier poinformował, że poseł PiS otrzymał od niego propozycję objęcia tego stanowiska i "zgodził się już nawet".