joomla templates top joomla templates template joomla

Tuleya jak Harry Potter? "Lepiej być niewinnym czarodziejem niż hejterem w resorcie sprawiedliwości” mówi Tuleya komentuje wyrok SN ws. nowej KRS

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, Igor Tuleya skomentował wyrok Sądu Najwyższego. Ten orzekł, że nowa KRS nie daje wystarczających gwarancji niezależności względem władzy wykonawczej i ustawodawcze. 
 
 
Tuleya zaznaczył, że warto było walczyć o przestrzeganie konstytucji i praworządności. Podsumowując stwierdził, że to kolejna wygrana bitwa w wojnie o niezależny wymiar sprawiedliwości.
 
 
- Od początku - jeszcze raz podkreślam - mówiliśmy, że trzeba przestrzegać konstytucji; mówiliśmy, że trzeba przestrzegać prawa, które obowiązuje w Europie. Za to spotykały nas szykany. Niektórzy zarzucali nam, że odwoływanie się do konstytucji jest naiwne; że bronienie tych wartości jest śmieszne. Lepiej być jednak niewinnym czarodziejem niż hejterem w ministerstwie. TO niewinni czarodzieje zmieniają ten świat. Pokazaliśmy, że można wygrać bitwę. Jestem przekonany, że wygramy wojnę w obronie niezależnych sądów – stwierdził Igor Tuleya.