joomla templates top joomla templates template joomla

Hasło, że w aptekach nie ma leków, jest nieprawdziwe - mówi Minister Zdrowia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

– Hasło, że w aptekach nie ma leków, jest nieprawdziwe – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Chodzi o ograniczoną dostępność preparatów stosowanych m.in. w cukrzycy, nadciśnieniu, chorobach tarczycy czy astmie. O braku leków alarmowała wcześniej Naczelna Izba Aptekarska. 
 
 
– Nasi przeciwnicy polityczni donoszą, że w poszczególnych aptekach w Polsce nie ma konkretnych produktów konkretnych koncernów – mówił minister zdrowia.
 
 
- Oczywiście tak może być, że w danej aptece danego produktu konkretnego koncernu nie ma. Natomiast przypominam, że w aptekach są dostępne zamienniki – podkreślił.
 

– Hasło, że w aptekach nie ma leków, jest nieprawdziwe – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Chodzi o ograniczoną dostępność preparatów stosowanych m.in. w cukrzycy, nadciśnieniu, chorobach tarczycy czy astmie. O braku leków alarmowała wcześniej Naczelna Izba Aptekarska. – Nasi przeciwnicy polityczni donoszą, że w poszczególnych aptekach w Polsce nie ma konkretnych produktów konkretnych koncernów – mówił minister zdrowia. - Oczywiście tak może być, że w danej aptece danego produktu konkretnego koncernu nie ma. Natomiast przypominam, że w aptekach są dostępne zamienniki – podkreślił.