joomla templates top joomla templates template joomla

"Firma brata dostaje mniej grantów niż zanim zacząłem służbę publiczną. Mój brat zawsze dostawał granty, na długo zanim pojawiłem się w politykiem"

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Nie mam udziałów w firmie brata - podkreśla minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jak wyjaśnił, firma OncoArendi należąca do Marcina Szumowskiego, działająca w branży biotechnologicznej, dostaje w ostatnich latach mniej publicznych grantów niż wcześniej.
 
- Mój brat działa w tej branży od wielu lat, dużo dłużej niż ja w polityce, dostawał zawsze granty, więcej, niż jak ja wszedłem do publicznej służby - powiedział minister zdrowia.
 
 
Jak zaznacza, pracując wcześniej jako wiceminister w resorcie nauki i szkolnictwa wyższego nie miał nadzoru nad przyznającym granty na badania naukowe Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).
 
Jak poinformowali po zakończeniu kontroli poselskiej w NCBiR posłowie KO Michał Szczerba i Dariusz Joński, firma Marcina Szumowskiego od jesieni 2015 roku, kiedy to rządy objęło PiS, dostała od Centrum granty opiewające na sumę 140 milionów złotych.