joomla templates top joomla templates template joomla

"Ferie Zimowe" w tym roku będą przedłużone, w niektórych szkołach? Nauczyciele chcą 1000 zł podwyżki. ZNP niezadowolony po rozmowach w Minister Edukacji

R.Ż/eSerwis.info; TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jeżeli wierzyć zapewnieniom ZNP, w tym roku, w niektórych szkołach mogą być "przedłużone" ferie zimowe. Związek zapowiada strajk generalny w Szkołach, inne związki jednak już nie są tak radykalne i planują kolejne rozmowy w Ministerstwie.

- "Wszelkie dywagacje pani minister sprowadzały się do tego, żebyśmy odłożyli „ad Kalendas Graecas” rozmowy o naszych wynagrodzeniach. Pani minister obracała się w sferze pustosłowia, brakowało jakiegokolwiek konkretu, który odnosiłby się do propozycji wzrostu wynagrodzenia o 1000 zł" - powiedział prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz po spotkaniu z minister edukacji Anną Zalewską. 
 
 
Jak zaznaczył, minister zamiast szukać oszczędności w Ministerstwie Edukacji, szuka ich w kieszeniach nauczycieli.
 
- "Sami mamy sfinansować swoją podwyżkę, bo do tego sprowadza się retoryka pani minister" – stwierdził Sławomir Broniarz.
 
Nie wszystkie związki jednak tak radykalnie podchodzą do rozmów. Ministerstwo i Solidarność zapowiedziały dalsze rozmowy i propozycje.