joomla templates top joomla templates template joomla

SLD wykona "robotę" za PiS i dodatkowo ograniczy wysokość emerytur? Propozycja nie tylko likwidacji 30-krotności, ale dodatkowo "Emeryturę minimalna dla każdego 1,6 tys. zł i maksymalna 15,6 tys. zł"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Lewica złożyła w Sejmie projekt dotyczący zniesienia limitu 30-krotności przy składkach ZUS. Własny projekt w tej sprawie wycofało dziś Prawo i Sprawiedliwość.
 
 
– PiS dzisiaj dowiedział się - po przedstawieniu naszego projektu - że wszyscy członkowie i członkinie klubu Lewicy głosowaliby przeciwko projektowi PiS-u, a za projektem swoim – wyjaśnił lider SLD Włodzimierz Czarzasty.
 
 
Lewica w swym projekcie chciała uzyskane środki z likwidacji limitu 30-krotności ZUS przesunąć "do najbardziej potrzebujących, którzy mają najniższe emerytury", a nie - jak chciał PiS - do budżetu.
 
W projekcie Lewicy znalazła się też propozycja podwyższenia emerytury minimalnej do 1600 zł i wprowadzenie emerytury maksymalnej, która w pierwszym roku obowiązywania miałaby wynosić 15,6 tys. zł.
 
– Ten projekt przywraca myślenie o emeryturach w kategorii solidarności społecznej – stwierdziła Magdalena Biejat z Lewicy Razem, która ma być sprawozdawczynią ustawy.