joomla templates top joomla templates template joomla

"Zamach na demokrację w wykonaniu elit unijnych. Element szantażu wymuszający wprowadzenie zmian". Zbigniew Ziobro o rezolucji Parlamentu Europejskiego

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
- Wypowiedzi przewodniczącej Komisji Europejskiej oraz wiceprzewodniczącej w sposób jednoznaczny wskazują, że takie są zamierzenia i plany Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, by stosować wobec Polski tego rodzaju narzędzie przymusu, przemocy wobec polskiej demokracji poprzez odbieranie nam ogromnych środków europejskich jako element szantażu wymuszający wprowadzenie zmian w obszarze społecznym, obyczajowym, kultury i edukacji – powiedział Zbigniew Ziobro komentując rezolucję PE nt. stanu praworządności w Polsce.
 
- To jest uderzenie w istotę demokracji, to jest zaprzeczenie demokracji, to jest nawet zamach na demokrację w wykonaniu elit unijnych – mówił minister sprawiedliwości.
 
 
Ziobro podkreślił przy tym, że rezolucja PE pokazuje "w sposób dobitny, jak szeroko organy Unii Europejskiej interpretują pojęcie tzw. praworządności".