joomla templates top joomla templates template joomla

"Mamy dla Was radosną wiadomość" mówił Jarosław Kaczyński, który wchodzi do rządu, do którego powraca też Jarosław Gowin

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Zjednoczona Prawica pozostaje zjednoczona. Podpisana w sobotę umowa koalicyjna kończy tygodniowe negocjacje, podczas których rozważane było nawet zerwanie koalicji i rząd mniejszościowy PiS.Na wspólnej konferencji z pozostałymi liderami Zjednoczonej Prawicy w tym Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem, podpisano nowe porozumienie programowe. Wziął w nim udział także premier Mateusz Morawiecki. 
 
– "Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii, bo mamy przed sobą trzy lata do kolejnych wyborów parlamentarnych i jestem zupełnie pewien, że będą to trzy lata dobrze wykorzystane dla Polski" – powiedział w trakcie konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.
 
 
– "Doszliśmy do wspólnych ustaleń dotyczących nowego programu rządowego na najbliższe trzy lata i do wspólnych ustaleń dotyczących nowej struktury, to będzie bardziej skondensowana struktura rządu, będzie mniej resortów, dzięki temu rząd z całą pewnością będzie funkcjonował sprawniej" – mówił Jarosław Gowin.
 
– "Czas pokazał, a czas się nie myli, że te pięć lat, które za nami, to dobre lata dla Polski i dlatego mamy prawo wnioskować, że kolejne lata, które przed nami – trzy i ufam następne – to też dobry czas, ale wtedy i tylko wtedy, jeśli będziemy zgodnie współpracować szanując decyzje Polaków, którzy postawili na Zjednoczoną Prawicę, szanując wzajemnie swoją podmiotowość i szanując wspólne cele, jakie wyznaczyliśmy sobie" – powiedział szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro.
 
 
 
– "Mamy stabilny rząd, mamy stabilną większość parlamentarną, mamy program, przystępujemy do kolejnej fazy realizacji naszego programu dla dobra obywateli polskich, dla dobra Polski" – podkreślił Morawiecki. Jak powiedział „zwyciężyła odpowiedzialność, zwyciężyła Polska”.
 
Ostatnie dni to przepychanki w koalicji dotyczące rekonstrukcji rządu. Z zapowiedzi przekazywanych przez media wynika, że zostanie ograniczona liczba ministerstw, co ma usprawnić proces decyzyjny w rządzie. Mniejsze ugrupowania koalicyjne – Solidarna Polska i Porozumienie – mają otrzymać po jednym resorcie. Do rządu ma wejść Jarosław Kaczyński w randze wicepremiera nadzorującego resorty: spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i obrony narodowej.