joomla templates top joomla templates template joomla

Byli Dziennikarze Trójki mówią o spadu jej notowań, tymczasem nie kto inny jak właśnie oni sami przez lata tworzyli tę pozycję na rynku mediów i "jakość" jaką stacja prezentowała

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 
Prezes Polskiego Radia i dyrektor Programu Trzeciego Polskiego Radia znaleźli się w krzyżowym ogniu pytań dziennikarzy podczas posiedzenia senackiej komisji kultury i środków przekazu.
 
Posiedzenie zostało zwołane w związku z reakcją władz radiowej "Trójki" na zwycięstwo w liście przebojów piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Utwór ten krytykuje wizytę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim 10 kwietnia, podczas gdy inni Polacy mieli zakaz odwiedzania grobów bliskich ze względu na pandemię koronawirusa.
 
Podczas komisji dziennikarze starali się ustalić, kto poinformował dyrektora radia Tomasza Kowalczewskiego o tym, jakoby przy liczeniu głosów doszło do nieprawidłowości, które miały wywindować piosenkę Kazika na pierwsze miejsce. Dyrektor Kowalczewski unikał jednak odpowiedzi tłumacząc jedynie, że takie dostał informacje. W jego obronie stanęła Agnieszka Kamińska, 
prezes Polskiego Radia.
 
 
- Pan dyrektor odpowiedział na państwa pytania. Zapewne, jak każdy dziennikarz, ma swoje źródła i państwo też jako dziennikarze chronią swoje źródła. Może poczekajmy na wyniki kontroli – stwierdziła.
 
Dyrektor Tomasz Kowalczewski podkreślał także, że jego decyzja była autonomiczna i nikt na niego nie „wpływał”.
 
Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz ocenił, że zarówno prezes Polskiego Radia, jak i dyrektor "Trójki" powinni złożyć rezygnacje.
 
- Państwo powinni złożyć rezygnacje, żeby ratować Trójkę, ale nie widzę z waszych wypowiedzi takiej chęci. W związku z tym uważam, że Komisja powinna zaapelować oczywiście do pana przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, który ma takie uprawnienia o odwołanie pani prezes i także z sugestią o odwołanie pana dyrektora – powiedział Borusewicz.