joomla templates top joomla templates template joomla

Donald Tusk nie panował nad tym, co działo się w Polsce - mówi Małgorzata Wassermann

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Donald Tusk nie panował nad tym, co się dzieje w Polsce. Nie panował nad w ogóle nad ministerstwami, którymi kierował. Nie panował nad instytucjami, które bezpośrednio nadzorował, jak ABW - podkreśliła przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann po przesłuchaniu byłego premiera Donalda Tuska. 
 
 
- Czy znacie państwo drugi europejski kraj, w którym dziewięciokrotnie karany przestępca zakłada linie lotnicze, które są konkurencją dla narodowego przewoźnika, a służby specjalne mu w tym nie przeszkadzają? Czy znacie państwo drugi wielki kraj w Europie, w którym dziewięciokrotnie karany przestępca zatrudnia syna premiera, a służby specjalne nigdy nie odkrywają tego faktu? - pytała retorycznie Wassermann na konferencji prasowej. 
 
 
- Premier Donald Tusk miał wrażenie, że państwo powinno rządzić się samo. Nie ma nadzoru, nie ma kontroli, nie ma koordynacji, nie ma rozliczania. Jeśli tak się zarządza państwem, to są takie skutki, jak w przypadku Amber Gold - uznała przewodnicząca komisji.